عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری

عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری

سوالی که ذهن بسیاری از مخاطبین را مشغول کرده، این است که عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری چه مواردی هستند و چه باید کرد ؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

چه عواملی می توانند باعث ایجاد مشکل شوند؟

بیشتر کاندوم هایی که در بازار وجود دارند از جنس لاتکس هستند و در کاندوم های تاخیری به طور معمول از دو ماده لیدوکائین و بنزوکائین با غلظت حدودی 5 درصد استفاده می شود. پس عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری را باید در این دو عامل یافت : 1- لاتکس 2- مواد تاخیری استفاده شده

عوارض استفاده از بنزوکائین و لیدوکائین

میزان لیدوکائین و بنزوکائین به کار رفته در این کاندوم ها بسیار کمتر از حد مجاز استفاده از آن ها بوده و گزارشی در مورد مضر بودن استفاده دائم از این مواد با این میزان غلظت، منتشر نشده است. البته در مورد اسپری های تاخیری که غلظتی چند برابر این میزان در کاندوم های تاخیری دارند، 20 مرتبه اسپری کردن سقف مجاز استفاده از اسپری عنوان شده است.

در برخی منابع به تاثیر منفی اسپری بنزوکائین روی کیفیت اسپرم در استفاده های طولانی مدت اشاره شده است که البته این مورد برای کاندوم های تاخیری که میزان بسیار کمی از این مواد را دارا هستند گزارش نشده است. همچنین مواد تاخیری مورد استفاده در کاندوم ها از نظر ایجاد حساسیت روی مصرف کنندگان آقایی که از تنها از کاندوم و نه اسپری یا ژل به صورت مداوم استفاده میکنند گزارش نشده است.

در صورت حساسیت داشتن به مواد بی حس کننده ای مانند بنزوکائین و لیدوکائین، برای استفاده از کاندوم های تاخیری حتما با پزشک خود مشورت کنید. همچنین اگر به بیماری های زمینه ای مانند بیماری کلیوی، قلبی-عروقی، کبدی یا صرع نیز مبتلا هستید نیز نظر پزشک شما تعیین کننده است.

کاندوم تاخیری ناچ کدکس Master 3 in 1 

عوارض استفاده از بنزوکائین و لیدوکائین

حساسیت به لاتکس

در برخی افراد ممکن است حساسیت به لاتکس وجود داشته باشد که هنگام استفاده از کاندوم های تاخیری که عموما از جنس لاتکس هستند، همچنان این مشکل پابرجاست و این افراد بایستی از انواع دیگر کاندوم مانند کاندوم های از جنس پوست و پلی یورتان به همراه اسپری یا ژل تاخیری استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که کاندوم های تهیه شده از پوست حیوانات ریسک ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش نمیدهد.

اثرگذاری بر روی کیفیت رابطه جنسی

لازم به ذکر است که در برخی زوجین به دلیل بی حسی مداوم آلت مرد در رابطه جنسی، تمرکز آقایان روی جنبه لذت بخش رابطه کم می شود و رابطه جنسی (دخول) عملی تکراری و بدون جذابیت برای این افراد تبدیل می شود. با توجه به اینکه مقاومت افراد مختلف به یک میزان از ماده شیمیایی متفاوت است. ممکن است در تعداد محدودی افراد که از کاندوم های تاخیری استفاده میکنند، بدن آن ها به این غلظت های موجود مقاوم شده و نیاز به مصرف دوزهای بیشتری از این مواد بی حسی داشته باشند یا دچار اختلال در نعوذ شوند.

البته این موارد بسیار محدود بوده و عمدتا هنگام استفاده از کاندوم های تاخیری با برندهای نامعتبر یا تقلبی این اختلالات بوجود آمده است. برای همین پیشنهاد میشود که حتما در انتخاب محل و برند خرید خود دقت لازم را داشته باشید و در این زمینه با افراد متخصص مشورت کنید.

اثرگذاری کاندوم تاخیری بر کیفیت رابطه جنسی

جمع بندی

در جمع بندی مطالب گفته شده و با توجه به عدم وجود گزارش در مورد ایجاد مشکل عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری میتوان نتیجه گرفت که به جز در افرادی که به مواد شیمیایی به کار رفته در این محصولات و خود لاتکس حساسیت دارند، باقی افراد میتوانند بدون نگرانی از این محصولات استفاده کنند. در صورت نیاز به استفاده از اسپری یا ژل های تاخیری در هنگام داشتن رابطه دقت کنید که این محصولات دارای سقف مجاز استفاده هستند و نبایستی بیش از اندازه از آن ها در یک مرتبه برقراری رابطه جنسی و در یک بازه زمانی کوتاه استفاده کرد.

مقالات مرتبط:

نحوه صحیح استفاده از کاندوم تاخیری

4 دیدگاه برای “عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری

  1. احمدرضا گفته:

    سلام
    مرسی بابت مقاله خوب و جذابتون
    فقط یک سوال داشتم آیا استفاده زیاد از این کاندوم های تاخیری ممکنه که آدم رو عقیم کنه ؟؟

  2. pari گفته:

    سلام ببخشید همسر من بعد از استفاده دوهفته ای کاندوم مضاعف تاخیری نعوظ و میل جنسیشو از دست داده،برای رفع این مشکل چیکار باید بکنیم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *