نحوه استفاده از کرم و اسپری موبر

طرز استفاده از اسپری موبر

عموما داشتن مو های زائد یک مشکل اساسی برای تمامی افراد می باشد. گاهی برخی از روش ها می تواند عوارض های بسیاری به همراه داشته باشد که حتی به زیاد شدن مو های زائد نیز می‌ انجامد. استفاده از روش هایی نظیر ژیلت ها و تیغ های یک بار مصرف همیشه روشی موقت همراه با عوارض بسیاری نظیر حساسیت های پوستی یا قوی تر شدن ریشه می باشد. برای از بین بردن موهای زائد باید روشی را انتخاب نمود که علاوه بر عدم آسیب به پوست، به از بین رفتن دائمی آنها نیز در طی زمان کمک کند. استفاده از کرم ها یا اسپری موبر با اینکه روشی موقتی هستند اما در صورت استفاده طولانی مدت از آنها شاهد رشد موی کمتری خواهید بود که به از بین رفتنشان کمک می کند.

در این مقاله قصد داریم طرز استفاده از اسپری و کرم موبر را مورد بررسی قرار دهیم ، پس با ما همراه باشید.

طرز استفاده از کرم موبر

 استفاده از کرم های موبر می تواند روشی کم هزینه نسبت به لیزر درمانی هایی باشد که گاهی نتیجه صد در صد هم ندارند. البته نوع و برند این کرم های موبر یک شرط اساسی برای حفظ سلامتی پوست و ‌از بین رفتن مو های زائد می باشد.  اگر در خصوص نوع این محصولات دقت نکنید با عوارض های بسیاری خصوصا حساسیت های پوستی مواجه خواهید شد. لازم به ذکر است که در کنار این‌ مورد باید طرز استفاده از کرم موبر را  نیز دانسته و با اصول خاصی از این محصولات استفاده نمایید.

طرز استفاده از هر کرم موبر روی جعبه یا پاکت آن درج شده اما به صورت کلی ابتدا باید آن را روی سطح خشک پوست که دارای موی زائد است گذاشته   و به مدت زمان معینی اجازه دهید روی پوست بماند. البته توجه داشته باشید که در صورت داشتن جوش یا تبخال یا هر گونه عارضه پوستی پیش از مصرف این محصولات با پزشک هماهنگ کنید تا موجب افزایش عارضه پوستی نشود.  پس از گذشت  مدتی ( ۳ تا ۱۰ دقیقه) حالت موهای شما تغییر میکند که با استفاده  از یک کارد می توان زمان  شستن آن را تشخیص داد.

نکات مهم در هنگام استفاده از کرم موبر

  1. شما حتما باید ۲۴ ساعت قبل از مصرف این‌ محصول به صورت کلی  یک تست حساسیت انجام داده تا پوست شما نسبت به این مواد واکنش بدی نشان ندهد.
  2. برخی افراد همچنین نسبت به بوی این کرم ها احساس ناخوشایندی دارند که انتخاب نوع معطر این محصولات بهترین گزینه برای آنهاست.

چگونه از اسپری موبر استفاده کنیم؟

طرز استفاده از اسپری موبر را نیز باید پیش از مصرف آن به صورت کامل بدانید تا از بروز هرگونه حساسیت جلوگیری نمایید. اسپری های موبر نیز روشی بسیار عالی برای از بین بردن موهای زائد هستند. حتی استفاده از اسپری های موبر از روش های دیگری همچون کرم ها یا پودر های موبر آسان تر هستند که البته باید تست حساسیت این محصولات پیش از مصرف را نادیده نگرفت.

از طرفی نباید از این محصولات در ناحیه های دارای پوست حساس استفاده نمود زیرا باعث‌ بروز عارضه های پوستی می گردد. پیش از مصرف باید قوطی اسپری را به خوبی تکان داده تا مواد داخل آن کاملا با دیگر حل شوند. سپس در فاصله نه چندان نزدیک آن را روی سطح دارای موی زائد اسپری نموده و پس از گذشت حدودا ۸-۱۰ دقیقه در صورت مشاهده تغییر حالت مو آن را بشویید.

نکات مهم در هنگام استفاده از اسپری موبر

  • نباید از آب خیلی داغ یا سرد استفاده نمود و‌ ترجیحا حتما با آب ولرم شستشو نمایید.
  • بهتر است از اسپری ها برای صورت استفاده نگردد زیرا پوست صورت نسبتا حساس تر از دیگر نواحی بوده و امکان بروز حساسیت وجود دارد.

نکاتی در مورد خرید انواع کرم و اسپری موبر

استفاده از این اسپری ها نیز یک روش خوب و‌ کاربردی برای از بین بردن موهای زائد بوده که بسیار روش های کم ضرر و کم هزینه ای هستند. اما باید نکاتی را پیش از خرید اسپری موبر و کرم موبر حتما در نظر بگیرید. برای مثال چه در خصوص کرم ها و چه در خصوص اسپری های موبر نوع برند آنها بسیار حائز اهمیت است.  البته توجه به تاریخ تولید و انقضای این محصولات نیز بسیار پر اهمیت بوده زیرا در صورت فاسد بودن آنها امکان به وجود آمدن حساسیت های پوستی وجود دارد که بسیار بدتر از داشتن مو های زائد است. بنابراین حتما دستورالعمل های این ‌محصولات را پیش از مصرف آن ها یه صورت کامل مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *