نحوه استفاده از اسپری تاخیری

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

از عمده مشکلات زوجین و شرکای جنسی که دغدغه بسیاری شده است زودانزالی مردان در رابطه و عدم ارضای جنسی زنان بدلیل این مشکل است. طبق امار انزال مردان از هنگام شروع رابطه به طور متوسط ۵ دقیقه زمان میبرد و زنان برای ارضای جنسی به متوسط زمان ۱۸ دقیقه نیاز دارند. افراد مختلف راه های زیادی را برای حل این مشکل امتحان کرده اند (روش های فیزیکی، کاندوم تاخیری و غیره)، در این میان استفاده از اسپری تاخیری حاوی لیدوکائین و یا بنزوکائین برای افرادی که به لیدوکائین حساسیت دارند، در جلوگیری از زودانزالی به صورت شگفت انگیزی موفق بوده است. اما هنوز هم یک سوال باقی است : نحوه استفاده از اسپری تاخیری چگونه است و چگونه بهترین استفاده را از آن بکنیم؟ با ما همراه باشید تا به طور کامل به این سوال پاسخ دهیم.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری چگونه است ؟ (لیدوکائین ۱۰ درصد)

سعی کنید استفاده صحیح از این محصول بسیار کمک کننده و مفید را یاد بگیرید و به خاطر داشته باشید برای استفاده از آن نیاز به مدرک در زمینه علوم روابط جنسی ندارید. هیچ راه پیچیده و عجیبی برای استفاده موثر از اسپری تاخیری وجود ندارد و براحتی این است که محصول را تهیه کرده، بسته را باز کنید، با رعایت شرایط استفاده از آن استفاده کنید و از رابطه خود لذت ببرید. در ادامه شرایط استفاده درست از این محصول بسیار کارآمد و بایدها و نبایدهای استفاده ذکر میشود.

قدم اول : محل دقیق استفاده از اسپری تاخیری را بیابید

۱- در ابتدا ظرف اسپری را بخوبی تکان دهید.
۲- نازل اسپری را به آلت خود نزدیک کنید.
۳- اکنون محتویات داخل ظرف را در نقطه روی آلت تا کلاهک آن اسپری کنید.
در مورد قسمت آخر باید خاطر نشان کرد که برندهای مختلف تولید کننده اسپری تاخیری ممکن است که نواحی مختلفی از آلت را به عنوان نقطه بهینه معرفی کنند اما عمده این شرکت ها ناحیه فرونولوم که دقیقا زیر کلاهک آلت تناسلی است را به عنوان بهترین قسمت برای استعمال اسپری پیشنهاد میکنند.

قدم اول : محل دقیق استفاده از اسپری تاخیری

چند اسپری کافی است؟

سوالی که اکنون مطرح میشود این است که چه میزان ماده تاخیری را برای ایجاد بهترین شرایط جلوگیری از زودانزالی استعمال کنیم؟ پاسخ این است که بیشتر تولید کنندگان توصیه میکنند ابتدا از دوزهای کم با ۲ الی ۳ مرتبه اسپری کردن شروع کرده و در صورتی که این میزان کافی نبود تعداد دفعات اسپری را افزایش دهید و دقت کنید تعداد این دفعات بیشتر از ۱۰ مرتبه نشود. همچنین در نظر داشته باشید که عمل اسپری کردن را تنها در یک نقطه روی آلت انجام دهید و آن را روی کل آلت اسپری نکنید.

قدم دوم : قسمتی که اسپری کرده اید را مالش دهید

در این مرحله نقطه ای که ماده تاخیری را اسپری کرده بودید به صورت نقطه ای مالش دهید و دقت کنید که نیاز به پخش ماده تاخیری در کل سطح آلت نیست. این کار را تا جایی ادامه دهید که دیگر خیسی محلول اسپری را احساس نکنید. بعد از این مرحله دستان خود را بشویید که در هنگام پیش اماده سازی شریک خود باعث بی حسی نقاط لمس شده نشوید. ویژگی خوبی که اسپری های لیدوکائین دارند این است که بعد از جذب در آب حل نمیشوند و میتوانید از آنها در استخر و حمام هم استفاده کنید.

قدم دوم: مالش محل اسپری شده
قدم سوم : به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا ماده تاخیری اثر خود را بگذارد

این مرحله ای است که معجزه اتفاق میفتد. حالا وقت آن رسیده که منتظر بمانید تا مواد موثره اسپری بعد از جذب پوستی کار خود را انجام دهند. اگر به اندازه کافی صبر نکنید و رابطه را آغاز کنید قطعا به نتیجه دلخواه نخواهید رسید پس برای جلوگیری از این مورد بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. این زمان مناسبی برای معاشقه و پیش آماده سازی شریک جنسی برای شروع دخول و رابطه جنسی است.

دقت کنید که بی حسی حاصل از استفاده از اسپری تاخیری شبیه بی حسی های شدید نیست که آلت شما مانند یخ شده و با شروع دخول احساس وارد شدن به کوره را داشته باشد، زیرا میزان دوز ماده موثره پایین بوده و حدود ۲۰ درصد است. به مرور بعد از گذشت این زمان که نهایت بی حسی حاصل از اسپری آغاز میشود و با گذشت زمان و شروع رابطه جنسی، کم کم اثر اسپری از بین رفته و آلت شما به حالت عادی بر میگردد و انزال اتفاق میفتد، البته قطعا به افزایش زمان رابطه شما به میزان قابل توجهی کمک کرده و موجبات لذت شما و رضایت شریک جنسی شما را فراهم میکند.

قدم سوم: صبر به مدت 10 تا 15 دقیقه

بایدها و نبایدهای نحوه استفاده از اسپری تاخیری

استفاده از این محصول برای جلوگیری از زودانزالی و افزایش رضایت شریک جنسی به دلیل احتمال بیشتر تجربه ارگاسم هنگامی موثر است که این محصول به طور صحیحی مورد استفاده قرار بگیرد. تجربه های شخصی در استفاده از این محصول به دلیل تفاوت در حساسیت آلت جنسی افراد مختلف متفاوت است و برای رسیدن به بهترین شرایط از نظر تعداد دفعات اسپری کردن و میزان افزایش زمان رابطه، بایستی هر کس با سعی و خطا به این مقادیر دست پیدا کند و اعداد گفته شده میانگینی از تجربه های افراد مختلف بوده است. در استفاده از اسپری تاخیری احتمال انجام یکسری اشتباهات از سمت کاربران وجود دارد که به آن ها میپردازیم.

۱- استفاده خیلی زیاد از اسپری

برخی با تصور هر چه بیشتر بهتر از این محصول استفاده کرده و آلت خود را کاملا بی حس میکنند. در این موارد آلت کاملا بی حس میشود، ولی نگران نباشید و در صورت استفاده بیش از حد بعد از ۳۰ دقیقه مجددا آلت شما به حالت قبل برمیگردد.

۲- استفاده مقادیر بسیار کم از اسپری

در این مورد نیز مشکلی که بوجود می آید این است که دوز کافی جذب پوست آلت شما نشده و بی حسی لازم برای جلوگیری از زودانزالی اتفاق نمیفتد. در نظر داشته باشید که برای شروع استفاده حتما از دوزهای کم یعنی ۲ الی۳ مرتبه اسپری کردن استفاده کنید و در صورتی که این مقادیر از زودانزالی شما جلوگیری نکرد حتما تعداد دفعات اسپری کردن را افزایش دهید.

۳- به کار بردن اسپری تاخیری در ناحیه ای اشتباه از آلت تناسلی

با تصور اینکه نحوه صحیح استفاده از اسپری و محل صحیح برای اسپری کردن روی آلت را میدانید شروع به استفاده در نواحی اشتباه میکنید و قطعا کارایی لازم را مشاهده نخواهید کرد. همین طور که گفته شد نواحی پیشنهادی اکثر تولید کنندگان اسپری تاخیری برای استعمال این محصولات نواحی فرنولوم (ناحیه زیر کلاهک آلت تناسلی مردانه) و ناحیه گلنس (کلاهک آلت مردانه) است که بیشترین تاثیر را با استعمال در این نواحی با رعایت موارد ذکر شده در قسمت های قبل تجربه خواهید کرد.

۴- عدم انتظار کافی برای جذب و تاثیر ماده موثره تاخیری

هر برندی (ایموشن، ویگا، دلتا و غیره) از اسپری تاخیری زمان انتظار اثرگذاری متفاوتی از دیگری دارد. همانطور که قبلا هم ذکر شد بیشتر این محصولات به زمانی بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای رسیدن به بیشترین میزان اثرگذاری نیاز دارند. با اینکه انتظار در همچین موقعیتی سخت بوده و تمایل دارید سریعتر رابطه را آغاز کنید، اما اگر منتظر نمانید، قبل از اثرگذاری انزال برای شما اتفاق میفتد و تمام زحمات شما بی فایده میشود. پس اسپری را استعمال کنید، مالش در نقطه استعمال را فراموش نکنید، صبر کنید و سپس از رابطه طولانی خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از کاندوم های مردانه

سوال های متداول مطرح شده توسط کاربران:

در ادامه به سوالات متداول کاربران برای استفاده موثر و کارآمد از این محصول میپردازیم. تیم کارشناسی آی بساط امیدوارم است که این مطالب برای شما مفید بوده باشد و میزان اطلاعات شما در استعمال این محصول و رضایت جنسی شما و شریک جنسی شما افزایش پیدا کند.

سوال ۱: تعداد دفعات اسپری کردن مجاز چه تعداد است؟

با دو یا سه مرتبه اسپری کردن شروع کنید و در صورت نیاز آن را افزایش دهید. دستورالعمل تولید کننده برای حداکثر دفعات مجاز را بررسی کنید. طبق آمار برخی تولید کنندگان ۵ مرتبه در یک رابطه و برخی دیگر تا ۱۰ مرتبه را به عنوان سقف استفاده پیشنهاد کرده اند.

سوال ۲: اسپری تاخیری برای جلوگیری از زودانزالی در چه ناحیه ای از آلت تناسلی استفاده میشود؟

بایستی که برای استعمال حساس ترین نقاط روی آلت تناسلی انتخاب شود. این نقاط شامل کلاهک آلت تناسلی و ناحیه زیرین آن میشود.

سوال۳: تاثیر اسپری تاخیری بعد از استفاده تا چه مدت باقی می ماند؟

نتایج این زمان در افراد مختلف کاملا متفاوت است و به موارد زیر بستگی دارد:
• میزان حساسیت بدن شخص استفاده کننده
• میزان ماده تاخیری استعمال شده (تعداد دفعات اسپری کردن)
• از چه محصول و برندی استفاده شده است
به طور متوسط تاثیر اسپری های تاخیری موجود حدود یک ساعت بعد از استعمال است.

سوال۴: چه زمانی میتوان از اسپری تاخیری استفاده کرد؟ زمانی که آلت کاملا نعوذ پیدا کرده و یا هنگامی که سست است؟

انتخاب با شماست. چه آلت شما سفت شده باشد و چه شل باشد میتوانید از آن استفاده کنید و تاثیر آن هیچ تفاوتی نخواهد داشت. برخی مردان ترجیح میدهند هنگامی که آلت آن ها برانگیخته شد و نعوذ پیدا کرد از اسپری استفاده کنند و شریک جنسی خود را هم در مراحل استعمال به کمک خود بیاورند.

سوال۵: آیا میتوان همزمان از کاندوم هم استفاده کرد؟

جواب این سوال بستگی به محصول و برند آن دارد پس برای بررسی این موضوع به دستورالعمل محصول خریداری شده مراجعه کنید. هنگام استفاده از اسپری تاخیری در بیشتر برندها میتوان از انواع مختلف کاندوم استفاده کرد ولی ممکن است برخی محصولات فقط با کاندوم های لاتکس قابل استفاده باشد.

سوال ۶: آیا لازم که محل استعمال قبل از شروع رابطه جنسی شسته شود؟

بسیاری از مردان در این مورد بخصوص سوال کرده اند و این مسئله دغدغه عده زیادی شده است.
بسیاری از برندها در دستورالعمل خود ذکر کرده اند که برای جلوگیری از ایجاد بی حسی در شریک جنسی خود محل استعمال اسپری تاخیری را بشویید تا باقی مانده این ماده به شریک شما منتقل نشود. اما برخی دیگر از برندها بدلیل استفاده از تکنولوژی های جدید و توانایی جذب بسیار زیادشان نیاز به شستشو ندارند.

فرمول شیمیایی این محصولات به گونه ای است که سریع جذب پوست آلت تناسلی شده و به جای پخش شدن روی پوست آلت تناسلی شما، شروع به اثر روی سلول های عصبی این ناحیه میکنند. البته اگر از محصولاتی استفاده کردید که پس از اسپری کردن و مالش ناحیه استعمال و انتظار برای تاثیر اسپری هنوز خیسی در محل اسپری مشاهده کردید حتما آن قسمت را با آب بشویید و یا با دستمال کاغذی آن قسمت را خشک کنید.
پیشنهاد: اگر تمایل به داشتن رابطه دهانی هنگام استفاده از اسپری تاخیری دارید، گذشته از نوع و برند محصول استفاده شده، حتما آلت خود را قبل از رابطه دهانی با مقدار کافی آب بشویید.

سوال ۷: آیا امکان استفاده از این اسپری در هنگام بارداری زن وجود دارد؟

دقت به دستورالعمل محصول مورد استفاده در این مواقع ضروری است. با وجودی که استعمال بنزوکائین و لیدوکائین در هنگام بارداری خطری برای جنین ندارد، اما ریسک نکردن در این مورد بخصوص و عدم استعمال اسپری ضروری است.

سوال ۸: آیا تاثیر اسپری به شریک جنسی هم منتقل میشود؟

در صورتی که با رعایت نکات گفته شده و با دقت موارد استفاده را رعایت کرده باشید، نبایستی هیچ تاثیری از اسپری به شریک شما منتقل شود.
• محلول تاخیری اضافی و جذب نشده را طبق دستورالعمل های گفته شده برطرف کنید.
• زمان انتظار ذکر شده را سپری کنید و سپس رابطه را شروع کنید.
• دست های خود را بشویید.
در صورتی که شریک جنسی شما از بی حسی شکایت کرد، مطمئن باشید یکی از موارد فوق را بدرستی رعایت نکرده اید.

سوال ۹: اثرات جانبی اسپری های تاخیری چیست؟

بررسی اثرات جانبی هر محصصول بایستی قبل از خرید آن صورت گیرد. به یاد داشته باشید که هر محصول متفاوت از محصولی دیگر است و مواد تشکیل دهنده متفاوتی دارد که باعث بروز اثرات جانبی خاص خود میشود. اولین اثر جانبی اسپری تاخیری باید همانی باشد که انتظار آن را دارید: بی حسی موقت آلت تناسلی.
استفاده بسیار زیاد از اسپری سبب بروز بی حسی کامل موقتی و همجنین اختلال در نعوظ برای یک مدت زمان کوتاه میشود.
حساسیت های پوستی، خارش و سوزش بی حسی زیاد با استعمال مقادیر کم اسپری هشداری برای زدودن سریع محلول اسپری با آب و صابون و مراجعه به پزشک متخصص است.

منابع:

https://www.webmd.com/men/news/20070126/spray-premature-ejaculation-helps#1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *