نحوه استفاده از کاندوم مردانه (آموزش کامل با انیمیشن و عکس)

نحوه استفاده از کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم شاید به نظر امری ساده از دید بسیاری افراد باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که در استفاده از کاندوم های مختلف مانند کاندوم خاردار، تاخیری، شیاردار و … نکاتی وجود دارند که رعایت آنها به سلامت و لذت بیشتر کمک خواهد کرد.

استفاده از کاندوم به صورت صحیح و مداوم باعث محافظت از شما در برابر خطرات ناشی از عفونت و بیماری های مقاربتی از جمله ایدز می شود. بنابراین شما با استفاده صحیح از کاندوم می توانید رابطه جنسی لذت بخش تری را داشته باشید. همچنین استفاده درست از کاندوم باعث جلوگیری از بارداری غیر مترقبه در هنگام رابطه جنسی واژنی میشود.

در این مقاله شما می توانید نحوه استفاده صحیح از کاندوم مردانه را مطالعه کنید و همچنین میتوانید یاد بگیرید در صورت اشتباه بودن چه کاری را باید انجام دهید.

یکی از نکات مهم قبل از هر نکته ای دقت در خرید کاندوم مناسب و سالم است، لطفا قبل از خرید برند، جنس و اورجینال بودن کالا را بررسی نمایید.

در مورد طرز استفاده صحیح دستورالعمل هایی وجود دارد، که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت

مرحله ۱: تاریخ انقضا کاندوم، بسته بندی و نشان استاندارد را بررسی کنید

علاوه بر اینکه تاریخ انقضا را بررسی می کنید به این نکته توجه کنید که آیا بسته محصول در شرایط مناسبی قرار داشته است یا نه و همچنین دارای مارک صدور گواهینامه می باشد یا خیر. در صورتی که دارای مارک استاندارد باشد به این معنی است که محصول آزمایش شده است و مطابق با استانداردهای ایمنی می باشد.

تاریخ انقصای کاندوم

مرحله۲ : از جهت مشخص شده کاندوم را جوری که آسیب نبیند باز کنید

بسته را با دقت باز کنید تا آسیب نبیند. معمولا روی بسته یک جهت نشانه وجود دارد که نشان دهنده مسیر باز کردن می باشد. همچنین در هنگام باز کردن از استفاده از دندان (ممکن است آسیب ببیند یا به داخل دهان بیفتد) و قیچی (می تواند باعث پارگی شود) خودداری کنید و در مورد ناخن های تیز و یا جواهرات مراقب باشید تا کاندوم پاره نشود.

قبل از قرار دادن روی آلت تناسلی باید آلت مرد کامل راست شود.

نحوه صحیح بازکردن کاندوم

مرحله ۳: کاندوم را در بالای آلت تناسلی قرار داده و تا پایین بکشید

کاندوم ها بالا می آیند. آنرا در بالای آلت تناسلی قرار داده و به سمت پایین بکشید و پایین آلت تناسلی را در انتهای کاندوم بچسبانید. با انجام این کار می توانید حباب های هوا را ازبین ببرید و مطمئن شوید که فضا برای مایع منی وجود دارد.

قراردادن صحیح کاندوم روی آلت

مرحله ۴ : مطمئن شوید کاندوم به درستی تا انتهای آلت تناسلی پایین آمده است

کاندوم را پایین بکشید تا به پایین آلت تناسلی مرد برسد. اگر آلت مرد کاملا صاف باشد کاندوم به راحتی به سمت پایین می چرخد. اگر کار خود را اشتباه انجام داده اید یا مطمئن نیستید کاندوم را بیرون آورده و با یک عدد جدید این کار را انجام دهید.

 

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

انیمیشن استفاده از کاندوم

در انیمیشن زیر روش مصرف این محصول به صورت کامل شرح داده شده است که می توانید آنرا مشاهده کنید.

چه زمانی باید از کاندوم استفاده کنیم ؟

شما می توانید برای محافظت از خود و همچنین شریک جنسی خود در برابر عفونت ها و بیماری های مختلف از جمله ایدز محافظت کنید همچنین

 • در طول رابطه جنسی واژن، مقعد و دهان
 • هر مرتبه که رابطه جنسی دارید
 • هنگام اشتراک گذاری اسباب بازی های جنسی

قرار دادن کاندوم به صورت صحیح قبل از هر رابطه جنسی و تماس بین آلت تناسلی و ناحیه تناسلی شریک زندگی، خطرات را برای هر دوی شما به حداقل می رساند.

نحوه صحیح استفاده از کاندوم تاخیری

استفاده از کاندوم تاخیری یکی از راهکارهای بسیار موثر برای تاخیر در انزال آقایان و بخصوص آقایانی که دچار انزال زودرس هستند است. باید توجه داشته باشید که طریقه مصرف آن با سایر محصولات تفاوت های اساسی دارد که در صورت عدم رعایت این موارد ممکن است رابطه لذت بخشی را نداشته باشید.

این محصولات به علت داشتن ماده بنزوکائین در داخل خود باعث بی حسی آلت مردان و بخصوص بی حسی نوک آلت که بیشترین تعداد عصب ها را دارا می باشد گشته و در نتیجه یادگیری نحوه استفاده کاندوم تاخیری باعث داشتنم یک رابطه طولانی تر و لذت بخش تر برای شما می گردد.

طرز استفاده از کاندوم تاخیری همانطور که گفته شد دارای تفاوت های اساسی با محصولات دیگر است. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام مصرف این محصول باید رعایت کنید این است که دقیقا توجه داشته باشید کاندوم را از جهت مناسب روی آلت خود نصب کنید.

علت اصلی اینم موضوع این است که با توجه به دارا بودن ماده بنزوکائین در داخل آن به منظور بی حس کردن موضوعی عصب های آلت تناسلی مرد، ممکن است قرادادن بر عکس کاندوم تاخیری باعث بی حس شدن ناحیه واژن شریک جنسی شما شده و در نتیجه این موضوع می تواند باعث شود که شما رابطه خوبی نداشته باشید و شریک شما از این موضوع ناراحت گردد.

یکی دیگر از مواردی که شما هنگام مصرف کاندوم تاخیری باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما قبل از تهیه این محصول با شریک جنسی خود صحبت کنید و نظر او را نیز بپرسید چرا که ممکن است شریک شما تمایلی به استفاده از کاندوم تاخیری برای داشتن رابطه نداشته باشد و در نتیجه قراردادن این محصول باعث نارضایتی اون شود.

نحوه صحیح استفاده از کاندوم تاخیری

سوالات رایج در خصوص روش استفاده از کاندوم تاخیری

در ذیل به تعدادی از سوالات متداول کاربران در خصوص طریقه استفاده از کاندوم تاخیری اشاره شده است که متخصصان آی بساط با بررسی و ارائه راهکارهای عالی به این سوالات پاسخ داده اند.

سوال ۱ : آیا مصرف کاندوم تاخیری در دراز مدت می تواند مضر باشد؟

جواب : توجه داشته باشید در صورتی که دچار زودانزالی شدید هستید از این محصولات استفاده کنید چرا که طولانی شدن بیش از حد رابطه ممکن است برای شریک شما رضایت بخش نباشد.

سوال ۲ : آیا می توان هنگام قراردادن کاندوم تاخیری همزمان از ژل های روان کننده نیز استفاده کرد؟

جواب : مصرف ژل های روان کننده به صورت همزمان مشکلی بوجود نمی آورد فقط حتما توجه داشته باشید از ژل هایی استفاده کنید که پایه آب دارند و از روغن نیستند چرا که روان کننده های روغنی ممکن است باعث ضعیف شدن و پاره شدن کاندوم تاخیری شود.

سوال ۳ : آیا هنگام نصب کاندوم تاخیری می توان از ماده تاخیری مضاعف نیز استفاده کرد؟

جواب : استفاده مضاعف از ژل یا اسپری تاخیری در صورتی که پایه آب باشند مشکلی ندارد اما راهکار بهتر این است که شما از کاندوم های تاخیری مضاعف یا قوی مانند کاندوم کاپوت ۴۵Minute  استفاده کنید.

محصول پیشنهادی : کاندوم تاخیری کاپوت مدل ۴۵Minutes

کاندوم تاخیری کاپوت 45 minutes

طریقه نصب صحیح سایر کاندوم ها

ممکن است شما بخواهید از انواع دیگری از کاندوم ها استفاده کنید بنابراین لازم است طریقه صحیح نصب این محصولات را نیز بلد باشید. امروزه انواع دیگری از محصولات در بازار وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن ها را خریداری و استفاده کنید.

در زیر چند مدل دیگر به همراه طریقه نصب صحیح توضیح داده شده است.

نحوه مصرف کاندوم زنانه

یکی از انواع جدید کاندوم ها، مدل زنانه می باشد که شما می توانید این محصول را از سایت آی بساط خریداری کنید. هنگام استفاده از این مدل محصول با توجه به تفاوت های اساسی که با مدل مردانه آن وجود دارد باید به نکات زیر توجه کنید.

مرحله ۱ : تاریخ انقضا کاندوم را به دقت چک کنید

قبل از استفاده از این محصول حتما تاریخ انقضا روی بسته را به همراه نشان استاندارد و مجوزهای آن چک کنید تا مطمئن شوید که این محصول تاریخ گذشته نباشد و تمامی مجوزهای لازم را داشته باشد.

مرحله ۲ : قراردادن حلقه های ضخیم و نازک در جای خود

باید توجه داشته باشید که کاندوم زنانه دارای دو حلقه ضخیم و نازک می باشد که این حلقه ها باید درست در جای خود قرار گیرند. حلقه ضخیمی که روی این محصول وجود دارد باید داخل واژن قرار گیرد و حلقه نازکی روی محصول باید بیرون واژن قرار گیرد.

مرحله ۳ :فیکس کردن جای حلقه داخلی درون واژن

با کمک انگشت حلقه داخلی محصول را فشار داده و درون واژن قرار دهید تا در جای خود محکم گردد و شل نباشد.

مرحله۴: فیکس کردن حلقه خارجی بیرون واژن

همانطور که گفته شد حلقه نازک مخصوص بیرون واژن می باشد بنابراین مطمئن شوید که درست در بیرون و سرجای خود قرار گرفته است و شل نیست

مرحله ۵ : بیرون انداختن پس از مصرف

پس از استفاده از کاندوم زنانه حتما این محصول را دور بیاندازید و مجدد از آن استفاده نکنید چرا که این محصول یکبار مصرف می باشد

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

طریقه مصرف کاندوم عروسکی

یکی دیگر از انواع محصولات مدل عروسکی می باشد که این روزها در بازار بفروش می رسد. ذکر این نکته ضروری است که این مدل کاندوم بیشتر برای لذت جنسی استفاده می شود و امنیت آن کمتر از مدل معمولی می باشد .

در هنگام مصرف کاندوم عروسکی توجه داشته باشید که سایز آن مناسب شما باشد و در سرجای خود لق نزند چرا که ممکن است در حین رابطه بیرون کشیده شود.

نحوه استفاده از کاندوم عروسکی

نحوه مصرف کاندوم ویبره دار

یکی دیگر از مدل های محبوب مدل ویبره دار می باشد که این روزها افراد از آن استفاده میکنند و مراحل نصب این مدل نیز همانند مدل معمولی می باشد فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که این محصول دارای یک حلقه می باشد که در انتهای آلت و قبل از حلقه کاندوم قرار دارد و باعث لرزش و ایجاد رابطه لذت بخش برای زوجین می شود.

همچنین این حلقه نیز به صورت یکبار مصرف می باشد و باید پس از استفاده دور انداخته شود.

نحوه استفاده از کاندوم ویبره دار

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب سایز مناسب کاندوم 

نحوه صحیح برداشتن کاندوم

پس از اتمام رابطه جنسی و به انزال رسیدن مرد فقط کاندوم را جدا کنید تا آلت به طور کامل خارج شود اما در حالتی که آلت مرد به صورت کامل صاف است. اکثر مردان پس از جماع و به انزال رسیدن بلافاصله نعوظ خود را از دست می دهند بنابراین پس از ارضا شدن مرد خیلی صبرنکنید تا آلت را از مهبل یا مقعد بیرون بکشید چرا که این کار باعث افزایش خطر بیرون آمدن مایع منی می شود.

نحوه صحیح برداشتن کاندوم
اگر مجدد رابطه جنسی دارید به این نکته توجه کنید که پس از رابطه جنسی مقعد،رابطه جنسی واژن و دهان انجام ندهید و همیشه از کاندوم جدید استفاده کنید چرا که در صورت عدم انجام این کار ممکن است چندین عفونت مختلف از مقعد به واژن یا دهان منتقل شود.

نکات مهم در خصوص استفاده درست از کاندوم

گذاشتن کاندوم را به عنوان بخشی از تفریح و پیش زمینه لمس و بوسیدن همدیگر قرار دهید. همچنین می توانید این کار را بر عهده شریک زندگی خود قرار دهید.
از دو کاندوم همزمان استفاده نکنید، مصرف دو کاندوم مردانه به طور همزمان یا یک کاندوم مردانه و یک کاندوم زنانه به صورت همزمان باعث محافظت بیشتر نمی شود. در واقع این کار می تواند باعث شکسته شدن و پاره شدن یکی از کاندوم ها گردد بنابراین استفاده از یک عدد کافی است.

قبل از استفاده تمرین کنید

یک ایده بسیار خوب این است که قبل از داشتن رابطه جنسی با شریک زندگیتان و قرار گرفتن در شرایطی که قصد رابطه جنسی داشته باشید چندبار نحوه نصب آن را تمرین کنید. با این کار می تواند علاوه بر اینکه طریقه مصرف صحیح کاندوم را یاد می گیرید به شما کمک کند تا هنگامی که زمان آن فرا می رسد احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

تمرین قبل از استفاده از کاندوم

از روان کننده استفاده کنید

این کار باعث می شود که هنگام استفاده از کاندوم احساس راحتی بیشتری داشته باشید و همچنین لذت جنسی را چند برابر کنید. خطر پاره شدن کاندوم خصوصا هنگام داشتن رابطه مقعدی زیاد است. بنابراین سعی کنید روان کننده را در قسمت خارجی کاندوم و یا اطراف واژن یا مقعد بمالید. اما توجه داشته باشید روان کننده را در داخل کاندوم نریزید چرا که این کار باعث از بین رفتن آن می شود.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که از روان کننده های مبتنی بر آب استفاده کنید چرا که روان کننده های مبتنی بر روغن مانند وازلین و روغن های ماساژ ممکن است باعث ضعیف شدن و در نتیجه پاره شدن آن در حین رابطه جنسی گردد.

روش استفاده از کاندوم روان کننده

اندازه کاندوم مهم است

اندازه کاندوم ها متفاوت است. شما می توانید اندازه های مختلف را امتحان کنید تا بهترین اندازه را برای خود و شریک زندگیتان پیدا کنید. یک کاندوم مناسب باید تا انتهای آلت تناسلی شما پایین بیاید و به جای اینکه محکم باشد باید احساس راحتی کنید. از طرف دیگر نباید احساس راحتی زیاد داشته باشید چرا که ممکن است در حین رابطه جنسی از آلت شما بیرون بیاید.

توجه داشته باشید که همانند لباس که در مارک های مختلف سایزهای متفاوت دارد کاندوم نیز به همین صورت می باشد.اما نگران نباشید این پوشش بسیار منعطف است و شما می توانید یکی را مناسب خود پیدا کنید.

این یک دروغ است که آلت تناسلی مرد می تواند برای کاندوم بسیار بزرگ باشد. اما در صورتی که نتوانستید کاندوم مناسب خود را پیدا کنید می توانید از نوع زنانه استفاده کنید.

طعم های مختلف را امتحان کنید

خبر خوب این است که انواع زیادی از کاندوم وجود دارد و شما می توانید در هر بار رابطه جنسی یکی را امتحان کنید . علاوه بر استفاده از کاندوم های تاخیری ، ضد بارداری، فضایی و خاردار، همچنین می توانید از انواع مختلف طعم دهنده ها از جمله کاندوم میوه ای و دهانی را نیز استفاده کنید تا رابطه جنسی را گرم تر کنید.

استفاده از کاندوم طعم دار

استفاده در دوران عقد

یکی از دوران لذت بخش زوجین در طول زندگی دوران عقد می باشد. از لحاظ دینی در این دوران زن و شوهر بر یکدیگر محرم هستند و می توانند رابطه جنسی نیز داشته باشند. اما مصرف کاندوم در دوران عقد باعث کاهش احتمال بارداری تا حد بسیار زیادی می گردد که این موضوع می تواند حائز اهمیت باشد.

استفاده از کاندوم در دوران بارداری

در دوران بارداری داشتن رابطه جنسی هیچ اشکالی ندارد اما توصیه می شود که حتما از کاندوم استفاده گردد. چرا که در احتمال انتقال بیماری های عفونی بدون استفاده بالاتر است که این موضوع می تواند سلامت جنین درون رحم مادر را به خطر بیاندازد

بنابریان توصیه می شود در دوران بارداری حتما از کاندوم استفاده کنید.

کاندوم تاریخ گذشته

استفاده از کاندوم تاریخ گذشته می تواند خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد . باید توجه داشته باشید که در صورتی که تاریخ انقضا محصول تمام شود به مرور ممکن است خشک شده و کارایی خود را از دست بدهد بنابراین امکان سوراخ شدن و انتقال بیماری های عفونی را نیز افزایش می دهد.

استفاده از کاندوم تاریخ گذشته

مزایای استفاده از کاندوم

از جمله مزایای استفاده از کاندوم می توان موارد زیر را نام برد

 • کاندوم تنها روش جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی و ویروس ها از جمله ایدز می باشد. بنابراین هنگام داشتن رابطه استفاده از این محصول توصیه می گردد.
 • انواع مختلفی دارد که می تواند باعث افزایش لذت جنسی زوجین حین رابطه گردد.
 • در طعم های مختلفی وجود دارد
 • ارزان قیمت است و تهیه آن آسان است.

معایب استفاده

استفاده از کاندوم معایبی را نیز به همراه دارد که به صورت مختصر در زیر توضیح داده شده است

 • یکبار مصرف می باشد و نمی توان برای دفعات متعدد استفاده نمود
 • در صورت عدم نصب صحیح ممکن است مشکلاتی را برای زوجین بوجود آورد
 • در صورت عدم وجود تاریخ اعتبار و مجوزهای لازم استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

۱۵ اشتباه رایج استفاده از کاندوم

هنگام استفاده از کاندوم برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا امکان بارداری وجود ندارد ؟ آیا می توان مطمئن بود که پاره نمی شود. آیا می توان با اطمینان گفت که اسپرم از داخل آن خارج نمی شود ؟ یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد این است که اگر به این سوالات فکر می کنید جای بسیار امیدواری وجود دارد چرا که شما به سلامتی خود و داشتن رابطه ای امن اهمیت کافی را می دهید.

ممکن است که شما به عنوان مصرف کننده فکر کنید که کاندوم یک محافظ نهایی از شما در برابربیماری های مقاربتی و همچنین بارداری است. این در حالی است که این موضوع ۱۰۰ درصدی نیست . درست است که این وسیله یک عامل بسیار موثر در محافظت از شما در برابر رابطه جنسی است اما نمی توان با قطعیت کامل این موضوع را بیان کرد.

در اینجا به صورت خلاصه به تعدادی از اشتباهات رایج در هنگام استفاده از کاندوم اشاره می کنیم که شما با دانستن آن می توانید به صورت مطمئن تر عمل کرده و رابطه سالم تری داشته باشید.

اشتباه شماره ۱ : جلوگیری صددرصدی از بارداری با کاندوم

یکی از بزرگترین اشتباهات این است که بسیاری فکر می کنند استفاده از کاندوم یک برای جلوگیری از بارداری به صورت قطعی و صد در صد عمل می کند در حالی که اینگونه نیست. حتی با استفاده کامل ۹۸ درصد می تواند در جلوگیری از بارداری موثر باشد. این به این معنا می باشد که حتی با استفاده کامل از هر ۱۰۰ نفر ۲ نفر باردار می شوند.

اگر در حال حاضر مایل نیستید که بچه دار شوید شما در کنار آن می توانید از قرص های جلوگیری از بارداری از جمله IUD استفاده کنید، چرا که حتی اگر پاره نشود باز نیز احتمال بارداری وجود دارد.

اشتباه شماره ۲ : سر باز زدن از انجام آزمایش های ایدز و سایر بیماری های مقاربتی

زمانی که صحبت از بیماری های مقاربتی از جمله ایدز می شود شما میگویید کاندوم یک عامل قطعی برای جلوگیری از بیماری است در حالی که به این صورت نیست. اگرچه که استفاده از آن به صورت قابل توجهی باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی می شود اما این موضوع کاملا صد در صد درست نیست چرا که بعضی از بیماری ها از طریق تماس پوستی نیز انتقال می یابند.

تبخال : تبخال در قسمت های از پوست ایجاد می شود که کاندوم نمی تواند به صورت صد در صد جلوی آن را بگیرد.

HPV : یکی از شایعترین بیماری های مقاربتی می باشد که از طریق تماس پوستی ایجاد می شود.

سفلیس: اگر شریک زندگی تان دارای مجاری (زخم های سفت و محکم) است که تحت پوشش کاندوم نیستند ، عفونت می تواند به شما سرایت کند.

البته شایان ذکر است که این موارد به این معنی نیستند که شما به صورت کلی استفاده از کاندوم را فراموش کنید چرا که هنوز هم بهترین مانع برای انتقال بیماری های مقاربتی است، فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در کنار آن بیماری های مختلف را جدی بگیرید و آزمایش های عفونتی را به صورت مرتب انجام دهید.

اشتباه شماره ۳ : استفاده مداوم از یک کاندوم

یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که از یک کاندوم فقط و فقط برای یکبار استفاده کنید و به صورت متعدد از یک محصول استفاده نکنید چراکه امکان انتقال بسیاری از بیماری های مقاربتی و همچنین احتمال بارداری در آن بسیار زیاد است.

اشتباه شماره ۴ : استفاده از سایز نامناسب

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در خصوص استفاده سایز کاندوم است. همانطور که مشخص است آلت تناسلی در سایزهایی مختلفی وجود دارد و بنابراین برای این محصول نیز به همین صورت است. استفاده از یک کاندوم بسیار کوچک می تواند باعث شود که در حین رابطه جنسی خطر پارگی بوجود آید و بنابراین دیگر استفاده از آن فایده ای ندارد.

همچنین در صورتی که از محصولی استفاده کنید که سایز آن بزرگ است نیز ممکن است سر بخورد و بیرون کشیده شود و به همان اندازه خطر ابتلا به بیماری و همچنین بارداری را نیز افزایش دهد.

بنابراین خیلی مهم است تا از محصولی استفاده کنید که دقیقا متناسب با سایز شما است. شما می توانید برای بررسی دقیق سایز کاندوم مقاله سایزبندی را در سایت آی بساط مطالعه کنید.

چگونه سایز کاندوم مناسب خود را بیابیم؟

اشتباه شماره ۵ : نگهداری کاندوم در کیف پول

یکی از مواردی که بسیاری از افراد به آن توجه  نمی کنند این است که این وسیله را در داخل کیف پول خود نگهداری می کنند با خود به این طرف و آن طرف می برند. اما ذکر این نکته ضرروی است که زمانی که در داخل کیف شما وجود دارد و شما مرتبا مینشینید و بلند می شوید باعث شده که مکان آن گرم شود و بنابراین خاصیت محافظتی خود از دست بدهد.

اشتباه شماره ۶ : استفاده از کاندوم تاریخ گذشته

یکی از مهمترین اشتباهات عدم توجه به تاریخ انقضا می باشد. معمولا این محصولات دارای مواد اسپرم کش و سایر مواد تشکیل دهنده ان هستند که با مرور زمان خاصیت خود را از دست می دهند بنابراین دیگر کاندوم آن ویژگی محافظت همیشگی را نخواهد داشت.

اشتباه شماره ۷ :استفاده به صورت برعکس

یکی از دیگر اشتباهات مردم این است که کاندوم را به صورت برعکس روی آلت تناسلی خود قرار می دهند. باید به این نکته توجه داشته باشید که برعکس گذاشتن روی آلت ممکن است باعث لمس شدن واژن بانوان شود و هرگز این کار را انجام ندهید.

اشتباه شماره ۸ : دخول نوک آلت تناسلی بدون کاندوم

باید به این مورد توجه داشته باشید که حتی در صورت دخول آلت تناسلی تا نوک آن نیز ممکن است طرف مقابل شما باردار شود. همچنین ممکن است فکر کنید که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی وجود ندارد در حالی که چنین نیست و بیماری های ِ STI از نوک منتقل می شوند.

اشتباه شماره ۹ : خارج نکردن هوای نوک کاندوم

بله. وجود یک حالت مخزن مانند در نوک این وسیله فقط برای نمایش نیست و به عنوان مخزن مایع منی عمل می کند. پس توجه داشته باشید در صورتی که هوای آنرا خارج نکنید ممکن است تا مایع منی به بیرون نشت کند و بنابراین خطر ابتلا به بارداری و بیماری های مقاربتی نیز افزایش پیدا می کند.

اشتباه شماره ۱۰ : استفاده از دو عدد کاندوم برای محافظت بیشتر

باید توجه کنید که یک عدد می تواند برای محافظت از شما در برابر بارداری و بیماری های مختلف کارساز باشد و این نکته بدانید که در صورتی که از ۲ عدد استفاده کنید فقط اصطکاک افزایش پیدا می کند و بنابراین خطر پارگی نیز بیشتر از قبل می شود بنابراین هرگز این کار را انجام ندهید.

اشتباه شماره ۱۱ : تصور اشتباه در مورد کاندومهای طبیعی

کاندوم های طبیعی محصولاتی ساخته شده از پوست بره هستند که همانند نوع لاتکس قابلیت محافظت از شما در برابر بیماری های مقاربتی را همانند نوع لاتکس ندارند بنابراین قبل از استفاده حتما روی بسته را مطالعه کنید.

اشتباه شماره ۱۲ : عوض نکردن کاندوم هنگام تغییر رابطه از مقعدی یا دهانی به واژینال

بسیار طبیعی است که هنگامی که شما رابطه مقعدی دارید تعداد زیادی باکتری ممکن است به دیواره کاندوم بچسبد و در صورتی که شما تغییر وضعیت داده و رابطه واژینال داشته باشید این باکتری ها به داخل واژن نفوذ کرده و باعث بیماری های عفونی می شوند.

همچنین پس از رابطه دهانی نیز ممکن است دندان ها باعث پارگی آن بشوند و در صورتی که از همان کاندوم در رابطه واژینال استفاده کنید خطر ابتلا به بیماری و همچنین بارداری ناخواسته افزایش می یابد.

اشتباه شماره ۱۳ : ماندن آلت در واژن به مدت طولانی بماند پس از اتمام رابطه

باید توجه داشته باشید که پس از پایان رابطه باید سریعا آلت خود را بیرون بکشید چرا که اگر به مدت طولانی در درون واژن بماند شل شده و ممکن است مایع منی از گوشه ان به بیرون نشت پیدا کند که خود می تواند باعث انتقال بیماری های عفونی شود.

اشتباه شماره ۱۴ : عدم استفاده از روان کننده کافی و مناسب

گاهی اوقات خشکی زیاد می تواند باعث افزایش اصطکاک شده و در نتیجه احتمال پارگی کاندوم افزایش پیدا می کند. پس بهتر است تا از روان کننده های پایه آبی بیشتری استفاده کنید تا باعث از بین رفتن اصطکاک شده و در نتیجه احتمال پارگی در اثر اصطکاک را نیز کاهش می دهد.

اشتباه شماره ۱۵ : استفاده از روان کننده های مبتنی بر روغن

استفاده از روان کننده های مبتنی بر روغن روی کاندوم می تواند باعث پارگی آن شود چرا که ضخامت آنرا کاهش می دهد. شدیدا توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید از روان کننده استفاده کنید بهتر است از روان کننده هایی استفاده کنید که بر پایه آب و سیلیکون هستند و از روان کننده های روغنی استفاده نکنید.

نتیجه گیری

استفاده از کاندوم و نحوه صحیح نصب یکی از نکات مهم و ضرروی حین داشتن رابطه با شریک جنسی محسوب می گردد که تمامی زوجین باید به این نکته توجه داشته باشند و قبل از داشتن رابطه جنسی تمامی موارد و نکات مربوط به استفاده اصولی را بلد باشند. همچنین باید اشتباهات رایج را شناخته و از آنها دوری نماییم.

در این مقاله سعی شد به صورت %D

4 دیدگاه برای “نحوه استفاده از کاندوم مردانه (آموزش کامل با انیمیشن و عکس)

 1. reza28 گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم چجوری میشه هم از کاندوم استفاده کرد هم از ژل روان کننده ؟ باید ژلو بزنم روی کاندوم یا اینکه روی آلتم بعد بذارم .
  ممنون

  • آی بساط گفته:

   سلام مشتری عزیز
   توجه کنید حتما روان کنندتون پایه آب باشه چون اگه روغنی باشه ممکنه کاندوم پاره بشه
   بله باید روی کاندوم بزنید و به هیچ وجه زیرش نزنید تا در حین رابطه کاندوم خارج نشه.

  • آی بساط گفته:

   سلام مشتری عزیز
   خیر کاندوم های زنانه مثل مدل مردانه کاملا ایمن هستش. ضمن اینکه میتونید تا ۸ ساعت پس از استفاده بذارید بمونه و هیچ مشکلی پیش نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *