نحوه صحیح استفاده از کاندوم مردانه

نحوه استفاده از کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم شاید به نظر امری ساده از دید بسیاری افراد باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که در استفاده از کاندوم های مختلف مانند کاندوم خاردار، تاخیری، شیاردار و … نکاتی وجود دارند که رعایت آنها به سلامت و لذت بیشتر کمک خواهد کرد.
استفاده از کاندوم به صورت صحیح و مداوم باعث محافظت از شما در برابر خطرات ناشی از عفونت و بیماری های مقاربتی از جمله ایدز می شود. بنابراین شما با استفاده صحیح از کاندوم می توانید رابطه جنسی لذت بخش تری را داشته باشید. همچنین استفاده درست از کاندوم باعث جلوگیری از بارداری غیر مترقبه در هنگام رابطه جنسی واژنی میشود. در این مقاله شما می توانید نحوه استفاده صحیح از کاندوم مردانه را مطالعه کنید و همچنین میتوانید یاد بگیرید در صورت اشتباه بودن چه کاری را باید انجام دهید.

یک از نکات مهم قبل از هر نکته ای دقت در خرید کاندوم مناسب و سالم است، لطفا قبل از خرید برند، جنس و ارجینال بودن کالا را بررسی نمایید.

کاندوم چیست ؟

کاندوم یک قطعه نازک از مواد لاستیکی می باشد که در طول رابطه جنسی روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد و در صورت استفاده صحیح و درست باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری های عفونتی و مراقبتی می شود. بهترین و رایج ترین نوع کاندوم از جنس لاتکس نازک (لاستیک) ساخته شده است.

کاندوم چگونه کار می کند ؟

مایعات جنسی مانند مایع منی، مایعات واژن زنان و خون می تواند به انتقال ویروس HIV کمک کند. در واقع کاندوم بین این مایعات و نقاط ورود به بدن (آلت تناسلی مردان و واژن زنان، دهان اگر زخم های بزرگ وجود داشته باشد) قرار می گیرد و یک مانع ایجاد می کند. اگرچه برخی از ویروس ها می توانند از طریق پوست (به عنوان مثال زیگیل های تناسلی) منتقل شوند ، اما همچنان خطرات بسیاری از این عفونت ها را کاهش می دهد.

چه زمانی باید از کاندوم استفاده کنیم ؟

شما می توانید برای محافظت از خود و همچنین شریک زندگی خود در برابر عفونت ها و بیماری های مختلف از جمله ایدز محافظت کنید همچنین

  • در طول رابطه جنسی واژن، مقعد و دهان
  • هر مرتبه که رابطه جنسی دارید
  • هنگام اشتراک گذاری اسباب بازی های جنسی

قرار دادن کاندوم به صورت صحیح قبل از هر رابطه جنسی و تماس بین آلت تناسلی و ناحیه تناسلی شریک زندگی، خطرات را برای هر دوی شما به حداقل می رساند.

نحوه استفاده صحیح از کاندوم

در مورد طرز استفاده صحیح دستورالعمل هایی وجود دارد، که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

  1. علاوه بر اینکه تاریخ انقضا را بررسی می کنید به این نکته توجه کنید که آیا بسته محصول در شرایط مناسبی قرار داشته است یا نه و همچنین داری مارک صدور گواهینامه می باشد یا خیر. در صورتی که دارای مارک استاندارد باشد به این معنی است که محصول آزمایش شده است و مطابق با استانداردهای ایمنی می باشد.
  2. بسته را با دقت باز کنید تا آسیب نبیند. معمولا روی بسته یک جهت نشانه وجود دارد که نشان دهنده مسیر باز کردن می باشد. همچنین در هنگام باز کردن از استفاده از دندان (ممکن است آسیب ببیند یا به داخل دهان بیفتد) و قیچی (می تواند باعث پارگی شود) خودداری کنید و در مورد ناخن های تیز و یا جواهرات مراقب باشید تا کاندوم پاره نشود.۳- قبل از قرار دادن روی آلت تناسلی باید آلت مرد کامل راست شود.
  3. کاندوم ها بالا می آیند. آنرا در بالای آلت تناسلی قرار داده و به سمت پایین بکشید و پایین آلت تناسلی را در انتهای کاندوم بچسبانید. با انجام این کار می توانید حباب های هوا را ازبین ببرید و مطمئن شوید که فضا برای مایع منی وجود دارد.
  4. کاندوم را پایین بکشید تا به پایین آلت تناسلی مرد برسد. اگر آلت مرد کاملا صاف باشد کاندوم به راحتی به سمت پایین می چرخد. اگر کار خود را اشتباه انجام داده اید یا مطمئن نیستید کاندوم را بیرون آورده و با یک عدد جدید این کار را انجام دهید.

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

نحوه صحیح برداشتن کاندوم

پس از اتمام رابطه جنسی و به انزال رسیدن مرد فقط کاندوم را جدا کنید تا آلت به طور کامل خارج شود اما در حالتی که آلت مرد به صورت کامل صاف است. اکثر مردان پس از جماع و به انزال رسیدن بلافاصله نعوظ خود را از دست می دهند بنابراین پس از ارضا شدن مرد خیلی صبرنکنید تا آلت را از مهبل یا مقعد بیرون بکشید چرا که این کار باعث افزایش خطر بیرون آمدن مایع منی می شود.
اگر مجدد رابطه جنسی دارید به این نکته توجه کنید که پس از رابطه جنسی مقعد،رابطه جنسی واژن و دهان انجام ندهید و همیشه از کاندوم جدید استفاده کنید چرا که در صورت عدم انجام این کار ممکن است چندین عفونت مختلف از مقعد به واژن یا دهان منتقل شود.

نکات مهم در خصوص استفاده درست از کاندوم

استفاده از کاندوم را به عنوان بخشی از تفریح و پیش زمینه لمس و بوسیدن همدیگر قرار دهید. همچنین می توانید این کار را بر عهده شریک زندگی خود قرار دهید.
از دو کاندوم همزمان استفاده نکنید، استفاده از دو کاندوم مردانه به طور همزمان یا یک کاندوم مردانه و یک کاندوم زنانه به صورت همزمان باعث محافظت بیشتر نمی شود. در واقع این کار می تواند باعث شکسته شدن و پاره شدن یکی از کاندوم ها گردد بنابراین استفاده از یک عدد کافی است.

قبل از استفاده تمرین کنید

یک ایده بسیار خوب این است که قبل از داشتن رابطه جنسی با شریک زندگیتان و قرار گرفتن در شرایطی که قصد رابطه جنسی داشته باشید چندبار نحوه استفاده از کاندوم را تمرین کنید. با این کار می تواند علاوه بر اینکه طریقه استفاده صحیح از کاندوم را یاد می گیرید به شما کمک کند تا هنگامی که زمان آن فرا می رسد احساس آرامش بیشتری داشته باشید.
از روان کننده استفاده کنید
این کار باعث می شود که هنگام استفاده از کاندوم احساس راحتی بیشتری داشته باشید و همچنین لذت جنسی را چند برابر کنید. خطر پاره شدن کاندوم خصوصا هنگام داشتن رابطه مقعدی زیاد است. بنابراین سعی کنید روان کننده را در قسمت خارجی کاندوم و یا اطراف واژن یا مقعد بمالید. اما توجه داشته باشید روان کننده را در داخل کاندوم نریزید چرا که این کار باعث از بین رفتن آن می شود.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که از روان کننده های مبتنی بر آب استفاده کنید چرا که روان کننده های مبتنی بر روغن مانند وازلین و روغن های ماساژ ممکن است باعث ضعیف شدن و در نتیجه پاره شدن آن در حین رابطه جنسی گردد.

اندازه کاندوم مهم است

اندازه کاندوم ها متفاوت است. شما می توانید اندازه های مختلف را امتحان کنید تا بهترین اندازه را برای خود و شریک زندگیتان پیدا کنید. یک کاندوم مناسب باید تا انتهای آلت تناسلی شما پایین بیاید و به جای اینکه محکم باشد باید احساس راحتی کنید. از طرف دیگر نباید احساس راحتی زیاد داشته باشید چرا که ممکن است در حین رابطه جنسی از آلت شما بیرون بیاید. توجه داشته باشید که همانند لباس که در مارک های مختلف سایزهای متفاوت دارد کاندوم نیز به همین صورت می باشد.اما نگران نباشید این پوشش بسیار منعطف است و شما می توانید یکی را مناسب خود پیدا کنید.

این یک دروغ است که آلت تناسلی مرد می تواند برای کاندوم بسیار بزرگ باشد. اما در صورتی که نتوانستید کاندوم مناسب خود را پیدا کنید می توانید از نوع زنانه استفاده کنید
بافت ها و طعم های مختلف را امتحان کنید
خبر خوب این است که انواع زیادی از کاندوم وجود دارد و شما می توانید در هر بار رابطه جنسی یکی را امتحان کنید . علاوه بر استفاده از کاندوم های تاخیری ، ضد بارداری، فضایی و خاردار، همچنین می توانید از انواع مختلف طعم دهنده ها از جمله کاندوم میوه ای و دهانی را نیز استفاده کنید تا رابطه جنسی را گرم تر کنید.

منبع:

https://www.avert.org/sex-stis/safer-sex-hiv/condoms

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *