طرز استفاده از کاندوم (خاردار، تاخیری، زنانه، عروسکی)

نحوه استفاده از کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم شاید به نظر امری ساده از دید بسیاری افراد باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که در استفاده از کاندوم های مختلف مانند کاندوم خاردار، تاخیری، شیاردار و … نکاتی وجود دارند که رعایت آنها به سلامت و لذت بیشتر کمک خواهد کرد.

استفاده از کاندوم به صورت صحیح و مداوم باعث محافظت از شما در برابر خطرات ناشی از عفونت و بیماری های مقاربتی از جمله ایدز می شود. بنابراین شما با استفاده صحیح از کاندوم می توانید رابطه جنسی لذت بخش تری را داشته باشید. همچنین استفاده درست از کاندوم باعث جلوگیری از بارداری غیر مترقبه در هنگام رابطه جنسی واژنی میشود.

در این مقاله شما می توانید نحوه استفاده صحیح از کاندوم مردانه را مطالعه کنید و همچنین میتوانید یاد بگیرید در صورت اشتباه بودن چه کاری را باید انجام دهید.

یکی از نکات مهم قبل از هر نکته ای دقت در خرید کاندوم مناسب و سالم است، لطفا قبل از خرید برند، جنس و اورجینال بودن کالا را بررسی نمایید.

در مورد طرز استفاده صحیح دستورالعمل هایی وجود دارد، که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت

مرحله 1: تاریخ انقضا کاندوم، بسته بندی و نشان استاندارد را بررسی کنید

علاوه بر اینکه تاریخ انقضا را بررسی می کنید به این نکته توجه کنید که آیا بسته محصول در شرایط مناسبی قرار داشته است یا نه و همچنین دارای مارک صدور گواهینامه می باشد یا خیر. در صورتی که دارای مارک استاندارد باشد به این معنی است که محصول آزمایش شده است و مطابق با استانداردهای ایمنی می باشد.

تاریخ انقصای کاندوم

مرحله2 : از جهت مشخص شده کاندوم را جوری که آسیب نبیند باز کنید

بسته را با دقت باز کنید تا آسیب نبیند. معمولا روی بسته یک جهت نشانه وجود دارد که نشان دهنده مسیر باز کردن می باشد. همچنین در هنگام باز کردن از استفاده از دندان (ممکن است آسیب ببیند یا به داخل دهان بیفتد) و قیچی (می تواند باعث پارگی شود) خودداری کنید و در مورد ناخن های تیز و یا جواهرات مراقب باشید تا کاندوم پاره نشود.

قبل از قرار دادن روی آلت تناسلی باید آلت مرد کامل راست شود.

نحوه صحیح بازکردن کاندوم

مرحله 3: کاندوم را در بالای آلت تناسلی قرار داده و تا پایین بکشید

کاندوم ها بالا می آیند. آنرا در بالای آلت تناسلی قرار داده و به سمت پایین بکشید و پایین آلت تناسلی را در انتهای کاندوم بچسبانید. با انجام این کار می توانید حباب های هوا را ازبین ببرید و مطمئن شوید که فضا برای مایع منی وجود دارد.

قراردادن صحیح کاندوم روی آلت

مرحله 4 : مطمئن شوید کاندوم به درستی تا انتهای آلت تناسلی پایین آمده است

کاندوم را پایین بکشید تا به پایین آلت تناسلی مرد برسد. اگر آلت مرد کاملا صاف باشد کاندوم به راحتی به سمت پایین می چرخد. اگر کار خود را اشتباه انجام داده اید یا مطمئن نیستید کاندوم را بیرون آورده و با یک عدد جدید این کار را انجام دهید.

 

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

انیمیشن استفاده از کاندوم

در انیمیشن زیر روش مصرف این محصول به صورت کامل شرح داده شده است که می توانید آنرا مشاهده کنید.

چه زمانی باید از کاندوم استفاده کنیم ؟

شما می توانید برای محافظت از خود و همچنین شریک جنسی خود در برابر عفونت ها و بیماری های مختلف از جمله ایدز محافظت کنید همچنین

 • در طول رابطه جنسی واژن، مقعد و دهان
 • هر مرتبه که رابطه جنسی دارید
 • هنگام اشتراک گذاری اسباب بازی های جنسی

قرار دادن کاندوم به صورت صحیح قبل از هر رابطه جنسی و تماس بین آلت تناسلی و ناحیه تناسلی شریک زندگی، خطرات را برای هر دوی شما به حداقل می رساند.

عکس کاندوم زنانه و مردانه در حال استفاده

نحوه صحیح استفاده از کاندوم تاخیری

استفاده از کاندوم تاخیری یکی از راهکارهای بسیار موثر برای تاخیر در انزال آقایان و بخصوص آقایانی که دچار انزال زودرس هستند است. باید توجه داشته باشید که طریقه مصرف آن با سایر محصولات تفاوت های اساسی دارد که در صورت عدم رعایت این موارد ممکن است رابطه لذت بخشی را نداشته باشید.

این محصولات به علت داشتن ماده بنزوکائین در داخل خود باعث بی حسی آلت مردان و بخصوص بی حسی نوک آلت که بیشترین تعداد عصب ها را دارا می باشد گشته و در نتیجه یادگیری نحوه استفاده کاندوم تاخیری باعث داشتنم یک رابطه طولانی تر و لذت بخش تر برای شما می گردد.

طرز استفاده از کاندوم تاخیری همانطور که گفته شد دارای تفاوت های اساسی با محصولات دیگر است. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام مصرف این محصول باید رعایت کنید این است که دقیقا توجه داشته باشید کاندوم را از جهت مناسب روی آلت خود نصب کنید.

علت اصلی اینم موضوع این است که با توجه به دارا بودن ماده بنزوکائین در داخل آن به منظور بی حس کردن موضوعی عصب های آلت تناسلی مرد، ممکن است قرادادن بر عکس کاندوم تاخیری باعث بی حس شدن ناحیه واژن شریک جنسی شما شده و در نتیجه این موضوع می تواند باعث شود که شما رابطه خوبی نداشته باشید و شریک شما از این موضوع ناراحت گردد.

یکی دیگر از مواردی که شما هنگام مصرف کاندوم تاخیری باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما قبل از تهیه این محصول با شریک جنسی خود صحبت کنید و نظر او را نیز بپرسید چرا که ممکن است شریک شما تمایلی به استفاده از کاندوم تاخیری برای داشتن رابطه نداشته باشد و در نتیجه قراردادن این محصول باعث نارضایتی اون شود.

نحوه صحیح استفاده از کاندوم تاخیری

 

محصول پیشنهادی : کاندوم تاخیری کاپوت مدل ۴۵Minutes

کاندوم تاخیری کاپوت 45 minutes

طریقه نصب صحیح سایر کاندوم ها

ممکن است شما بخواهید از انواع دیگری از کاندوم ها استفاده کنید بنابراین لازم است طریقه صحیح نصب این محصولات را نیز بلد باشید. امروزه انواع دیگری از محصولات در بازار وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن ها را خریداری و استفاده کنید.

در زیر چند مدل دیگر به همراه طریقه نصب صحیح توضیح داده شده است.

نحوه مصرف کاندوم زنانه

یکی از انواع جدید کاندوم زنانه می باشد که شما می توانید این محصول را از سایت آی بساط خریداری کنید. هنگام استفاده از این مدل محصول با توجه به تفاوت های اساسی که با مدل مردانه آن وجود دارد باید به نکات زیر توجه کنید.

مرحله 1 : تاریخ انقضا کاندوم را به دقت چک کنید

قبل از استفاده از این محصول حتما تاریخ انقضا روی بسته را به همراه نشان استاندارد و مجوزهای آن چک کنید تا مطمئن شوید که این محصول تاریخ گذشته نباشد و تمامی مجوزهای لازم را داشته باشد.

مرحله 2 : قراردادن حلقه های ضخیم و نازک در جای خود

باید توجه داشته باشید که کاندوم زنانه دارای دو حلقه ضخیم و نازک می باشد که این حلقه ها باید درست در جای خود قرار گیرند. حلقه ضخیمی که روی این محصول وجود دارد باید داخل واژن قرار گیرد و حلقه نازکی روی محصول باید بیرون واژن قرار گیرد.

مرحله 3 :فیکس کردن جای حلقه داخلی درون واژن

با کمک انگشت حلقه داخلی محصول را فشار داده و درون واژن قرار دهید تا در جای خود محکم گردد و شل نباشد.

مرحله4: فیکس کردن حلقه خارجی بیرون واژن

همانطور که گفته شد حلقه نازک مخصوص بیرون واژن می باشد بنابراین مطمئن شوید که درست در بیرون و سرجای خود قرار گرفته است و شل نیست

مرحله 5 : بیرون انداختن پس از مصرف

پس از استفاده از کاندوم زنانه حتما این محصول را دور بیاندازید و مجدد از آن استفاده نکنید چرا که این محصول یکبار مصرف می باشد

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

طرز استفاده کاندوم عروسکی

یکی دیگر از انواع محصولات جذابی که این روزها بسیاری از کاربران خواهان آن هستند کاندوم عروسکی است که این روزها در بازار توسط فروشگاه های مختلف از جمله فروشگاه آی بساط بفروش می رسد. ذکر این نکته ضروری است که این مدل کاندوم بیشتر برای لذت جنسی و برای زوجینی است که بدنبال ماجراجویی بوده و خواهان تنوع در رابطه جنسی هستند استفاده می شود و توجه داشته باشید که امنیت آن کمتر از مدل معمولی می باشد .

معمولا یکی از سوالات اساسی که برای استفاده کنندگان بوجود می آید این است که چگونه از کاندوم عروسکی استفاده کنیم. ما در اینجا به صورت خلاصه برای شما این مراحل را توضیح داده ایم. در هنگام مصرف کاندوم عروسکی توجه داشته باشید که سایز آن مناسب شما باشد و در سرجای خود لق نزند چرا که ممکن است در حین رابطه بیرون کشیده شود.

نحوه استفاده از کاندوم عروسکی نیز مانند سایر مدل ها شامل چهار مرحله اساسی است که در زیر به صورت خلاصه ارائه شده است.

 • در مرحله اول شما باید حتما تاریخ انقضا محصول را چک کنید که محصول شما تاریخ گذشته نباشد
 • در مرحله دوم باید به آرامی به صورتی که خود کاندوم آسیب نبیند درب شیشه ای بالای آن را برداشته و کاندوم را از محل خود خارج کنید
 • در مرحله سوم شما می باشد قسمت بالایی کاندوم را با دست خود گرفته و آن را روی آلت خود قرار دهید به نحوی که هوا داخل آن قرار نگیرد و باعث پارگی آن هنگام فشار نشود
 • در مرحله چهارم شما باید مطمئن شوید که محصول سر جای خود محکم قرار گرفته است و لق نمی زند چرا که ممکن است در هنگام داشتن رابطه از روی آلت خارج شود.

ما در اینجا به صورت خلاصه روش استفاده از کاندوم عروسکی را برای شما ارائه دادیم تا بتوانید هنگام داشتن رابطه جنسی یک رابطه ایمن و مطمئن را داشته باشید.

نکته : شما به همراه خرید این محصول یک ژل روان کننده کوچک که به آن متصل است را نیز دریافت می کنید. ممکن است سوال کنید که چه زمانی باید این ژل را استفاده کرد.

توجه داسته باشید ژل لوبریکانت ارائه شده به همراه کاندوم عروسکی به منظور کاهش درد ناشی از مقاربت قرار داده شده است و شما باید پس از گذاشتن محصول روی آلت خود ژل را باز کرده و آنرا روی کاندوم بمالید. توجه داشته باشید که این ژل روان کننده بر پایه آب بوده و مشکلی در خصوص پارگی ناشی از استفاده از روان کننده برای شما بوجود نمی آورد.

نحوه استفاده از کاندوم عروسکی

نحوه مصرف کاندوم ویبره دار

یکی دیگر از مدل های محبوب مدل ویبره دار می باشد که این روزها افراد از آن استفاده میکنند و مراحل نصب این مدل نیز همانند مدل معمولی می باشد فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که این محصول دارای یک حلقه می باشد که در انتهای آلت و قبل از حلقه کاندوم قرار دارد و باعث لرزش و ایجاد رابطه لذت بخش برای زوجین می شود.

همچنین این حلقه نیز به صورت یکبار مصرف می باشد و باید پس از استفاده دور انداخته شود.

نحوه استفاده از کاندوم ویبره دار

بیشتر بخوانید: کاندوم برقی

طرز استفاده از کاندوم خاردار

طبق آمارهای اعلام شده توسط سازمان های مختلف و همچنین بر اساس نظرات مشتریان در خصوص انواع مختلف محصولات زناشویی ، یکی از جذابترین محصولات بخصوص برای زوج های میانسال کاندوم خاردار است. همین موضوع سبب شده است تا ما در خصوص نحوه استفاده از کاندوم خاردار برای شما مطالبی را گردآوری کنیم

برای آموزش استفاده از کاندوم خاردار باید به چند نکته اساسی توجه داشته باشید. یکی از مهمترین این موارد این است که معمولا این محصول برای بانوانی پیشنهاد می شود که دارای دهانه واژن گشاد هستند و یا چندین زایمان طبیعی داشته اند. چرا که ممکن است خارهای موجود در روی کاندوم باعث ایجاد زخم در دیواره واژن شود.

همچنین یکی دیگر از نکات بسیار مهم درخصوص روش استفاده از کاندوم خاردار این است که با توجه به خارهای موجود بر روی محصول، در صورتی که طرف مقابل شما درد بسیار زیادی را احساس کرد می توانید از روان کننده های موجود استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که حتما از روان کننده های پایه آب استفاده کنید تا محصول در حین رابطه جنسی پاره نشود.

عکس کاندوم خاردار در حال استفاده

طریقه استفاده از کاندوم دهانی

یکی دیگر از مدل های جذاب که امروزه برای رابطه زناشویی و همچنین برای جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی مورد استقبال قرار گرفته است استفاده از کاندوم دهانی است. این محصول که امروزه به راحتی می توانید آن را از فروشگاه های آنلاین خرید کاندوم مانند آی بساط خریداری کنید نحوه استفاده مخصوص به خود را دارد که ما در اینجا با توجه به نوع مصرف روش استفاده را بیان می کنیم.

طرز استفاده از کاندوم دهانی برای بر روی آلت (رابطه دهان به آلت)

در این شرایط که رابطه دهانی به آلت مورد استفاده قرار می گیرد لازم است تا شما طبق حالت عادی روش های زیر را انجام دهید

مرحله اول : تاریخ انقضا محصول را بررسی کرده و به آرامی به صورتی که پاره نشود آنرا از بسته خود خارج کنید (توصیه می شود از اجسام تیز و برنده و یا از ناخن برای باز کردن بسته بندی محصول هرگز استفاده نکنید چرا که خطر پارگی محصول بسیار زیاد است و در صورتی که محصول پاره شد حتما از یک کاندوم جدید استفاده کنید)

مرحله دوم : نوک محصول را که محل جمع آوری مایع منی است فشار داده و سپس از جهت درست آنرا بر روی آلت تناسلی قرار دهید و تا انتها بکشید.

مرحله سوم : پس از برقراری رابطه جنسی محصول را بیرون آورده و در سطل آشغال بیندازید

نکته 1 : با توجه به اینکه برای داشتن رابطه دهانی بهتر است از کاندوم های طعم دار استفاده کنید تا طعم بد محصول را متوجه نشوید و با توجه به اینکه این محصولات دارای مواد شیمیایی قندی هستند هرگز از آن ها برای برقراری رابطه واژینال استفاده نکنید چرا که خطر بیماری های مقاربتی و رشد باکتری ها در ناحیه واژن بسیار زیاد است.

نکته 2 : هرگز از یک محصول هم برای برقراری رابطه دهانی و هم برای برقراری رابطه واژینال یا مقعدی استفاده نکنید چرا که احتمال انتقال بیماری بسیار زیاد است و باید در نظر داشته باشید که محصولات زناشویی یکبار مصرف هستند.

طرز استفاده از کاندوم دهانی بر روی واژن  (رابطه دهان به واژن)

ممکن است شما مایل باشید تا از کاندوم برای رابطه دهان به واژن استفاده کنید که البته انجام این کار نیز دور از ذهن نیست و برای افرادی که ممکن است نگران انتقال بیماری باشند بسیار راه حل مناسبی است که ما در اینجا نحوه استفاده از آنرا بصورت کامل توضیح می دهیم.

مرحله 1 : در مرحله اول سد دهانی را از بسته بندی ان خارج کنید.

مرحله 2 : در این مرحله باید قسمت تیز بالای آنرا برش دهید.

مرحله 3 : در این مرحله از بالا تا پایین کاندوم از از وسط برش دهید و به صورت یک ورق بر روی واژن قرار دهید.

انجام اینکار باعث جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی از طریق مهبل به دهان می شود و شاید رایج نباشد اما در شرایط خاص می تواند یک راهکار بسیار عالی باشد.

عکس طریقه استفاده از کاندوم دهانی

نحوه صحیح برداشتن کاندوم

پس از اتمام رابطه جنسی و به انزال رسیدن مرد فقط کاندوم را جدا کنید تا آلت به طور کامل خارج شود اما در حالتی که آلت مرد به صورت کامل صاف است. اکثر مردان پس از جماع و به انزال رسیدن بلافاصله نعوظ خود را از دست می دهند بنابراین پس از ارضا شدن مرد خیلی صبرنکنید تا آلت را از مهبل یا مقعد بیرون بکشید چرا که این کار باعث افزایش خطر بیرون آمدن مایع منی می شود.

نحوه صحیح برداشتن کاندوم
اگر مجدد رابطه جنسی دارید به این نکته توجه کنید که پس از رابطه جنسی مقعد،رابطه جنسی واژن و دهان انجام ندهید و همیشه از کاندوم جدید استفاده کنید چرا که در صورت عدم انجام این کار ممکن است چندین عفونت مختلف از مقعد به واژن یا دهان منتقل شود.

نکات مهم در خصوص استفاده درست از کاندوم

گذاشتن کاندوم را به عنوان بخشی از تفریح و پیش زمینه لمس و بوسیدن همدیگر قرار دهید. همچنین می توانید این کار را بر عهده شریک زندگی خود قرار دهید.
از دو کاندوم همزمان استفاده نکنید، مصرف دو کاندوم مردانه به طور همزمان یا یک کاندوم مردانه و یک کاندوم زنانه به صورت همزمان باعث محافظت بیشتر نمی شود. در واقع این کار می تواند باعث شکسته شدن و پاره شدن یکی از کاندوم ها گردد بنابراین استفاده از یک عدد کافی است.

قبل از استفاده تمرین کنید

یک ایده بسیار خوب این است که قبل از داشتن رابطه جنسی با شریک زندگیتان و قرار گرفتن در شرایطی که قصد رابطه جنسی داشته باشید چندبار نحوه نصب آن را تمرین کنید. با این کار می تواند علاوه بر اینکه طریقه مصرف صحیح کاندوم را یاد می گیرید به شما کمک کند تا هنگامی که زمان آن فرا می رسد احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

تمرین قبل از استفاده از کاندوم

از روان کننده استفاده کنید

این کار باعث می شود که هنگام استفاده از کاندوم احساس راحتی بیشتری داشته باشید و همچنین لذت جنسی را چند برابر کنید. خطر پاره شدن کاندوم خصوصا هنگام داشتن رابطه مقعدی زیاد است. بنابراین سعی کنید روان کننده را در قسمت خارجی کاندوم و یا اطراف واژن یا مقعد بمالید. اما توجه داشته باشید روان کننده را در داخل کاندوم نریزید چرا که این کار باعث از بین رفتن آن می شود.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که از روان کننده های مبتنی بر آب استفاده کنید چرا که روان کننده های مبتنی بر روغن مانند وازلین و روغن های ماساژ ممکن است باعث ضعیف شدن و در نتیجه پاره شدن آن در حین رابطه جنسی گردد.

روش استفاده از کاندوم روان کننده

اندازه کاندوم مهم است

سایز کاندوم ها متفاوت است. شما می توانید اندازه های مختلف را امتحان کنید تا بهترین اندازه را برای خود و شریک زندگیتان پیدا کنید. یک کاندوم مناسب باید تا انتهای آلت تناسلی شما پایین بیاید و به جای اینکه محکم باشد باید احساس راحتی کنید. از طرف دیگر نباید احساس راحتی زیاد داشته باشید چرا که ممکن است در حین رابطه جنسی از آلت شما بیرون بیاید.

توجه داشته باشید که همانند لباس که در مارک های مختلف سایزهای متفاوت دارد کاندوم نیز به همین صورت می باشد.اما نگران نباشید این پوشش بسیار منعطف است و شما می توانید یکی را مناسب خود پیدا کنید.

این یک دروغ است که آلت تناسلی مرد می تواند برای کاندوم بسیار بزرگ باشد. اما در صورتی که نتوانستید کاندوم مناسب خود را پیدا کنید می توانید از نوع زنانه استفاده کنید.

طعم های مختلف را امتحان کنید

خبر خوب این است که انواع زیادی از کاندوم وجود دارد و شما می توانید در هر بار رابطه جنسی یکی را امتحان کنید . علاوه بر استفاده از کاندوم های تاخیری ، ضد بارداری، فضایی و خاردار، همچنین می توانید از انواع مختلف طعم دهنده ها از جمله کاندوم میوه ای و دهانی را نیز استفاده کنید تا رابطه جنسی را گرم تر کنید.

استفاده از کاندوم طعم دار

استفاده در دوران عقد

یکی از دوران لذت بخش زوجین در طول زندگی دوران عقد می باشد. از لحاظ دینی در این دوران زن و شوهر بر یکدیگر محرم هستند و می توانند رابطه جنسی نیز داشته باشند. اما مصرف کاندوم در دوران عقد باعث کاهش احتمال بارداری تا حد بسیار زیادی می گردد که این موضوع می تواند حائز اهمیت باشد.

استفاده از کاندوم در دوران بارداری

در دوران بارداری داشتن رابطه جنسی هیچ اشکالی ندارد اما توصیه می شود که حتما از کاندوم استفاده گردد. چرا که در احتمال انتقال بیماری های عفونی بدون استفاده بالاتر است که این موضوع می تواند سلامت جنین درون رحم مادر را به خطر بیاندازد، بنابریان توصیه می شود در دوران بارداری حتما از کاندوم استفاده کنید.

کاندوم تاریخ گذشته

استفاده از کاندوم تاریخ گذشته می تواند خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد . باید توجه داشته باشید که در صورتی که تاریخ انقضا محصول تمام شود به مرور ممکن است خشک شده و کارایی خود را از دست بدهد بنابراین امکان سوراخ شدن و انتقال بیماری های عفونی را نیز افزایش می دهد.

استفاده از کاندوم تاریخ گذشته

مزایای استفاده از کاندوم

از جمله مزایای استفاده از کاندوم می توان موارد زیر را نام برد

 • کاندوم تنها روش جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی و ویروس ها از جمله ایدز می باشد. بنابراین هنگام داشتن رابطه استفاده از این محصول توصیه می گردد.
 • انواع مختلفی دارد که می تواند باعث افزایش لذت جنسی زوجین حین رابطه گردد.
 • در طعم های مختلفی وجود دارد
 • ارزان قیمت است و تهیه آن آسان است.

معایب استفاده

استفاده از کاندوم معایبی را نیز به همراه دارد که به صورت مختصر در زیر توضیح داده شده است

 • یکبار مصرف می باشد و نمی توان برای دفعات متعدد استفاده نمود
 • در صورت عدم نصب صحیح ممکن است مشکلاتی را برای زوجین بوجود آورد
 • در صورت عدم وجود تاریخ اعتبار و مجوزهای لازم استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

5 اشتباه رایج استفاده از کاندوم

هنگام استفاده از کاندوم برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا امکان بارداری وجود ندارد ؟ آیا می توان مطمئن بود که پاره نمی شود. آیا می توان با اطمینان گفت که اسپرم از داخل آن خارج نمی شود ؟ یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد این است که اگر به این سوالات فکر می کنید جای بسیار امیدواری وجود دارد چرا که شما به سلامتی خود و داشتن رابطه ای امن اهمیت کافی را می دهید.

ممکن است که شما به عنوان مصرف کننده فکر کنید که کاندوم یک محافظ نهایی از شما در برابربیماری های مقاربتی و همچنین بارداری است. این در حالی است که این موضوع 100 درصدی نیست . درست است که این وسیله یک عامل بسیار موثر در محافظت از شما در برابر رابطه جنسی است اما نمی توان با قطعیت کامل این موضوع را بیان کرد.

در اینجا به صورت خلاصه به تعدادی از اشتباهات رایج در هنگام استفاده از کاندوم اشاره می کنیم که شما با دانستن آن می توانید به صورت مطمئن تر عمل کرده و رابطه سالم تری داشته باشید.

اشتباه شماره 1 : جلوگیری صددرصدی از بارداری با کاندوم

یکی از بزرگترین اشتباهات این است که بسیاری فکر می کنند استفاده از کاندوم یک برای جلوگیری از بارداری به صورت قطعی و صد در صد عمل می کند در حالی که اینگونه نیست. حتی با استفاده کامل 98 درصد می تواند در جلوگیری از بارداری موثر باشد. این به این معنا می باشد که حتی با استفاده کامل از هر 100 نفر 2 نفر باردار می شوند.

اگر در حال حاضر مایل نیستید که بچه دار شوید شما در کنار آن می توانید از قرص های جلوگیری از بارداری از جمله IUD استفاده کنید، چرا که حتی اگر پاره نشود باز نیز احتمال بارداری وجود دارد.

اشتباه شماره 2 : سر باز زدن از انجام آزمایش های ایدز و سایر بیماری های مقاربتی

زمانی که صحبت از بیماری های مقاربتی از جمله ایدز می شود شما میگویید کاندوم یک عامل قطعی برای جلوگیری از بیماری است در حالی که به این صورت نیست. اگرچه که استفاده از آن به صورت قابل توجهی باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی می شود اما این موضوع کاملا صد در صد درست نیست چرا که بعضی از بیماری ها از طریق تماس پوستی نیز انتقال می یابند.

تبخال : تبخال در قسمت های از پوست ایجاد می شود که کاندوم نمی تواند به صورت صد در صد جلوی آن را بگیرد.

HPV : یکی از شایعترین بیماری های مقاربتی می باشد که از طریق تماس پوستی ایجاد می شود.

سفلیس: اگر شریک زندگی تان دارای مجاری (زخم های سفت و محکم) است که تحت پوشش کاندوم نیستند ، عفونت می تواند به شما سرایت کند.

البته شایان ذکر است که این موارد به این معنی نیستند که شما به صورت کلی استفاده از کاندوم را فراموش کنید چرا که هنوز هم بهترین مانع برای انتقال بیماری های مقاربتی است، فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در کنار آن بیماری های مختلف را جدی بگیرید و آزمایش های عفونتی را به صورت مرتب انجام دهید.

اشتباه شماره 3 : استفاده مداوم از یک کاندوم

یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که از یک کاندوم فقط و فقط برای یکبار استفاده کنید و به صورت متعدد از یک محصول استفاده نکنید چراکه امکان انتقال بسیاری از بیماری های مقاربتی و همچنین احتمال بارداری در آن بسیار زیاد است.

اشتباه شماره 4 : استفاده از سایز نامناسب

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در خصوص استفاده سایز کاندوم است. همانطور که مشخص است آلت تناسلی در سایزهایی مختلفی وجود دارد و بنابراین برای این محصول نیز به همین صورت است. استفاده از یک کاندوم بسیار کوچک می تواند باعث شود که در حین رابطه جنسی خطر پارگی بوجود آید و بنابراین دیگر استفاده از آن فایده ای ندارد.

همچنین در صورتی که از محصولی استفاده کنید که سایز آن بزرگ است نیز ممکن است سر بخورد و بیرون کشیده شود و به همان اندازه خطر ابتلا به بیماری و همچنین بارداری را نیز افزایش دهد.

بنابراین خیلی مهم است تا از محصولی استفاده کنید که دقیقا متناسب با سایز شما است. شما می توانید برای بررسی دقیق سایز کاندوم مقاله سایزبندی را در سایت آی بساط مطالعه کنید.

اشتباه شماره 5 : نگهداری کاندوم در کیف پول

یکی از مواردی که بسیاری از افراد به آن توجه  نمی کنند این است که این وسیله را در داخل کیف پول خود قرار می دهند. این بسیار کار خطرناکی است و ممکن است باعث ایجاد آسیب به کاندوم شود.

بیشتر بخوانید : بهترین مارک کاندوم

سوالات متدوال در خصوص طرز استفاده از کاندوم

در ذیل به تعدادی از سوالات متداول کاربران در خصوص طریقه استفاده از کاندوم اشاره شده است که متخصصان آی بساط با بررسی و ارائه راهکارهای عالی به این سوالات پاسخ داده اند.

سوال 1 : آیا استفاده همزمان از دو کاندوم برای افزایش ایمنی نیاز است ؟

پاسخ : خیر. این موضوع قطعا پیشنهاد نمی شود چرا که باعث ایجاد اصطکاک بین دو کاندوم شده و بنابراین احتمال پارگی به شدت بالا می رود.

سوال 2 : آیا با وجود استفاده از کاندوم امکان بارداری وجود دارد ؟

پاسخ : بله. حتی با اینکه بهترین راه برای جلوگیری از بارداری و همچنین انتقال بیماری های مقاربتی کاندوم است باز هم نیز احتمال اینکه شریک جنسی شما باردار شود نیز وجود دارد.

سوال 3 : آیا می توان از یک کاندوم برای چند دفعه استفاده کرد ؟

پاسخ : خیر. به هیچ وجه این کار پیشنهاد نمی شود چرا که احتمال انتقال بیماری های مقاربتی بسیار بالا بوده و باید بلافاصله پس از استفاده با رعایت نکات بهداشتی محصول استفاده شده دور انداخته شود.

سوال 4 : آیا مصرف کاندوم تاخیری در دراز مدت می تواند مضر باشد؟

پاسخ : توجه داشته باشید در صورتی که دچار زودانزالی شدید هستید از این محصولات استفاده کنید چرا که طولانی شدن بیش از حد رابطه ممکن است برای شریک شما رضایت بخش نباشد.

سوال 5 : آیا می توان هنگام قراردادن کاندوم تاخیری همزمان از ژل های روان کننده نیز استفاده کرد؟

پاسخ : مصرف ژل های روان کننده به صورت همزمان مشکلی بوجود نمی آورد فقط حتما توجه داشته باشید از ژل هایی استفاده کنید که پایه آب دارند و از روغن نیستند چرا که روان کننده های روغنی ممکن است باعث ضعیف شدن و پاره شدن کاندوم تاخیری شود.

سوال 6 : آیا هنگام نصب کاندوم تاخیری می توان از ماده تاخیری مضاعف نیز استفاده کرد؟

پاسخ : استفاده مضاعف از ژل یا اسپری تاخیری در صورتی که پایه آب باشند مشکلی ندارد اما راهکار بهتر این است که شما از کاندوم های تاخیری مضاعف یا قوی مانند کاندوم کاپوت 45Minute  استفاده کنید.

سوال 7 : آیا استفاده همزمان از کاندوم زنانه و مردانه صحیح است ؟

پاسخ : خیر. در این مورد نیز ممکن است با توجه به ساختار محصولات، اصطکاک بین کاندوم ها بوجود آید و در نتیجه احتمال پارگی بیشتر می شود.

سوال 8 : آیا مصرف کاندوم خاردار باعث ایجاد زخم و عفونت واژن میشود ؟

پاسخ : در صورت استفاده نادرست و طولانی مدت و همچنین به دفعات زیاد با فاصله زمانی کم بله ممکن است که باعث ایجاد زخم ها و عفونت های واژنی شود.

سوال 9 : آیا می توان برای جلوگیری از بارداری از کاندوم عروسکی استفاده کرد ؟

پاسخ : خیر . معمولا این محصولات صرفا حالت فانتزی داشته و از امنیت کمتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است.

4 دیدگاه برای “طرز استفاده از کاندوم (خاردار، تاخیری، زنانه، عروسکی)

 1. reza28 گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم چجوری میشه هم از کاندوم استفاده کرد هم از ژل روان کننده ؟ باید ژلو بزنم روی کاندوم یا اینکه روی آلتم بعد بذارم .
  ممنون

  • آی بساط گفته:

   سلام مشتری عزیز
   توجه کنید حتما روان کنندتون پایه آب باشه چون اگه روغنی باشه ممکنه کاندوم پاره بشه
   بله باید روی کاندوم بزنید و به هیچ وجه زیرش نزنید تا در حین رابطه کاندوم خارج نشه.

 2. مهناز گفته:

  سلام
  ممنون بابت مقاله خوبتون فقط کاندوم زنانه استفاده کنم مطمئن هستش ؟؟ پاره نمیشه؟

  • آی بساط گفته:

   سلام مشتری عزیز
   خیر کاندوم های زنانه مثل مدل مردانه کاملا ایمن هستش. ضمن اینکه میتونید تا 8 ساعت پس از استفاده بذارید بمونه و هیچ مشکلی پیش نمیاد

دیدگاه‌ها بسته شده است.