عوارض اسپری تاخیری برای زنان و مردان | عوارض ژل تاخیری

عوارض اسپری تاخیری

با وجود مزیت فوق العاده ای که اسپری های تاخیری و ژل های تاخیری در کمک به رفع اختلال زودانزالی آن هم به صورت سریع و در مدت زمان کوتاه دارند، با این وجود ممکن است عوارض اسپری تاخیری برای مردان و همین طور در صورت استفاده نکردن از کاندوم در هنگام دخول، برای زنان به وجود بیاید. البته عمده مواردی که با آن اشاره خواهد شد در مواقعی مشاهده میشود که از اسپری های تاخیری با دوز بالا (حدود 10 مرتبه اسپری کردن روی آلت در یک رابطه) و برای مدت طولانی گزارش شده است. لازم به ذکر است که اسپری های تاخیری یک راه درمان و راه حلی دائمی برای اختلال زودانزالی نیستند و برای درمان این اختلال بایستی به متخصص این زمینه مراجعه کرد و از داروها و یا روش های غیر دارویی و مشاوره بهره برد.

جهت خرید کاندوم و سایر محصولات زناشویی می توانید از فروشگاه ما دیدن نمایید.

عوارض اسپری تاخیری برای مردان

از جمله عوارض اسپری تاخیری برای مردان میتوان موارد زیر را ذکر کرد:

  • ایجاد بی حسی موضعی و اختلال در نعوذ مردان که ممکن است تا چند ساعت باقی بماند.
  • در صورت استفاده مکرر و دوز بالا این بی حسی ممکن است سبب کاهش حساسیت آلت تناسلی مردانه و به طبع آن اختلال دائمی در نعوذ و ایجاد مشکل در روابط زناشویی کند.
  • برخی افراد ممکن است به بنزوکائین و لیدوکائین حساسیت داشته باشند و این مسئله سبب بروز سوزش و خارش در آن ها شود.
  • مصرف اسپری تاخیری مستلزم زمانبندی و رعایت یکسری نکات است که ممکن است برای افرادی که در این اوقات خیلی عجله دارند مناسب نباشد.
  • برخی افراد نارضایتی از بی حسی آلت تناسلی خود در هنگام دخول و داشتن رابطه جنسی را ابراز میکنند.
  • در برخی پژوهش ها به اثر اسپری تاخیری روی کیفیت اسپرم مردان اشاره شده است که در صورت تمایل زوجین به بارداری در هنگام مصرف اسپری تاخیری، طرفین باید در مورد استفاده از اسپری در این زمان تجدید نظر کنند.
  • کاهش لذت جنسی در مردان به دلیل بی حس بودن آلت تناسلی از مواردی است که عده ای نسبت به استفاده اسپری تاخیری اعلام کرده اند. البته از طرفی طولانی تر شدن زمان رابطه و در نتیجه تاثیر مثبتی که شریک جنسی از این مورد ابراز میکند میتواند تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند.

عوارض اسپری تاخیری در مردان

عوارض اسپری تاخیری برای زنان

با این وجود در صورتی مرد در هنگام استفاده از اسپری تاخیری از کاندوم استفاده کند، عموما عوارضی برای زنان وجود ندارد و در صورتی هم که خانم باردار باشد بالتبع خطری جنین را نیز تهدید نمیکند، اما در صورت عدم استفاده از کاندوم در هنگام رابطه ممکن است عوارض جانبی زیر برای زنان در هنگام مصرف اسپری تاخیری وجود داشته باشد:

  • در صورتی که بلافاصله بعد از استعمال اسپری تاخیری روی آلت مردانه رابطه را شروع کنید، احتمال ورود این مواد به واژن زن و در نتیجه بی حسی موضعی واژن وجود دارد.
  • با وجود اینکه مواد موثره اسپری تاخیری جز مواد بی خطر شیمیایی محسوب میشوند، با این وجود در صورتی که در هنگام رابطه با زنان باردار از این محصول استفاده شود ممکن است اثرات نامطلوبی روی جنین داشته باشد، پس پیشنهاد میشود در این موارد حتما از کاندوم استفاده شود.

عوارض اسپری تاخیری برای زنان

عوارض اسپری پاورمن دلتا

یکی از انواع مدل های اسپری تاخیری که در بازار وجود دارد ، برند دلتا یا پاورمن دلتا می باشد که توسط شرکت داخلی تولید شده و دارای نشان استاندارد و سیب سلامت  می باشد. بنابراین هنگام زدن این محصول با توجه به داشتن مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می توان با خیا راحت گفت که عوارض خاصی را به دنبال ندارد و می توانید با خیال راحت از این محصول استفاده کنید.

عوارض اسپری تاخیری ویگا

یکی از مدل های دیگر این محصول که موجب تاخیر در انزال به اندازه بیشتری نسبت به سایر اسپری ها می شود برند ویگا می باشد که در دوزهای مختلف در بازار وجود دارد. این محصول در عین اینکه وارداتی بوده و توسط شرکت های مختلف وارد می شود دارای نشان استاندارد سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد ولی بهتر است هنگام تهیه از فروشگاه های معتبر مانند آی بساط نسبت به خرید اسپری تاخیری ویگا اقدام کنید.

عوارض اسپری تاخیری سزار

اسپری تاخیری سزار یکی دیگر از محصولات ایرانی است که توسط شرکت ایرانی داروسازی آراسته گستران پاسارگاد تولید می شود و دارای مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می باشد و می توان گفت یکی از محصولاتی است که دارای هیچگونه عوارضی نمی باشد و شما می توانید با خیال راحت نسبت به استفاده از آن اقدام کنید. اما ممکن است در طی زدن آن دچار سوزش و یا خارش در ناحیه آلت تناسلی خود شوید و پیشنهاد می شود در اینصورت حتما با پزشک مشورت کرده یا از سایر مدل های اسپری تاخیری استفاده کنید.

عوارض اسپری تاخیری برای زنان باردار

سلامت جنین یکی از مهمترین مواردی است که زوجین باید در دوران بارداری به آن توجه کنند. با توجه شود که جنین در بدن مادر از خون مادر تغذیه می کند. اما چیزی که بیشتر اینجا مطرح می شود این است که آیا اسپری تاخیری برای جنین ضرر دارد یا خیر و باید گفت بله. در واقع اسپری تاخیری حاوی مواد شیمیایی است که ممکن است از طریق رحم وارد خون مادر شده و سپس وارد بدن جنین شود و همین موضوع ممکن است باعث سقط جنین نیز شود. پس توصیه می شود در دوران بارداری از اسپری تاخیری استفاده نشود.

عوارض اسپری تاخیری برای زنان باردار

عوارض ژل تاخیری

یکی دیگر از محصولاتی که برای درمان زودانزالی می تواند موثر باشد ژل تاخیری است که نسبت به کاندوم قدرت بیشتری در تاخیر انزال داشته ولی نسبت به اسپری ها ، تاثیر کمتری دارد. عوارض ژل تاخیری بسیار ناچیز است و می توان گفت تقریبا هیچ ضرری ندارد و شما می توانید با خیال راحت از این محصول استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید چون ماده موثر تاخیری جذب پوست می شود شما می توانید 10 دقیقه پس از آغشته کردن آلت به ژل تاخیری آنرا شستشو دهید. شما می توانید برای نحوه استفاده از ژل تاخیری  مقاله مربوطه را در سایت آی بساط مطالعه کنید.

سوالات متداول در خصوص عوارض استفاده از ژل و اسپری تاخیری

در اینجا لیستی از سوالاتی که بسیاری از کاربران در خصوص عوارض اسپری تاخیری مطرح کرده اند را ارائه کرده ایم و کارشناسان ما به دقت به تمامی این سوالات پاسخ داده اند

سوال 1- آیا اسپری تاخیری ضرر دارد؟

پاسخ : در حالت عادی خیر. اما ممکن است باعث ایجاد بی حسی یا سوزش و یا حتی خارش در ناحیه تناسلی شود.

سوال 2- آیا استفاده از اسپری تاخیری برای جنین ضرر دارد؟

پاسخ : بله. یا توجه به اینکه حاوی مواد شیمیایی است و ممکن است از طریق خون جذب بدن کودک شود می تواند ضرر داشته باشد.

سوال 3- ایا اسپری تاخیری باعث عفونت زنان میشود؟

پاسخ : در صورتی که مستقیم داخل واژن زده شود ممکن است باعث ایجاد عفونت در بانوان شود.

سوال 4- آیا ژل تاخیری عوارض دارد؟

پاسخ : با توجه به اینکه درصد لیدوکائین موجود در ژل نسبت به اسپری بسیار کمتر است بنابراین عوارض خاصی ندارد.

جمع بندی

در آخر مجددا یادآوری میشود که استفاده از اسپری تاخیری و ژل تاخیری برای جلوگیری از زودانزالی یک راه حل کوتاه مدت است و نه یک درمان. با کسب مهارت در رابطه به مرور زمان و دریافت مشاوره و محصولاتی مانند اسپری تاخیری میتوانید زمان سپری کردن در رابطه را افزایش داده و با این کار رضایت شریک جنسی خود را به اوج برسانید. عوارض ژل و اسپری تاخیری می تواند هم در مردان و هم در زنان مشاهده شود. از جایگزینهای مناسب برای این محصول می توان به کاندوم تاخیری اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *