عوارض اسپری تاخیری در مردان و زنان چیست ؟آی بساط

عوارض اسپری تاخیری در مردان و زنان چیست ؟

عوارض اسپری تاخیری

با وجود مزیت فوق العاده ای که اسپری های تاخیری در کمک به رفع اختلال زودانزالی آن هم به صورت سریع و در مدت زمان کوتاه دارند، با این وجود ممکن است عوارض اسپری تاخیری برای مردان و همین طور در صورت استفاده نکردن از کاندوم در هنگام دخول، برای زنان به وجود بیاید. البته عمده مواردی که با آن اشاره خواهد شد در مواقعی مشاهده میشود که از اسپری های تاخیری با دوز بالا (حدود ۱۰ مرتبه اسپری کردن روی آلت در یک رابطه) و برای مدت طولانی گزارش شده است. لازم به ذکر است که اسپری های تاخیری یک راه درمان و راه حلی دائمی برای اختلال زودانزالی نیستند و برای درمان این اختلال بایستی به متخصص این زمینه مراجعه کرد و از داروها و یا روش های غیر دارویی و مشاوره بهره برد.

جهت خرید کاندوم و سایر محصولات زناشویی می توانید از فروشگاه ما دیدن نمایید.

عوارض اسپری تاخیری برای مردان

از جمله عوارض استفاده از اسپری تاخیری برای مردان میتوان موارد زیر را ذکر کرد:

  • ایجاد بی حسی موضعی و اختلال در نعوذ مردان که ممکن است تا چند ساعت باقی بماند.
  • در صورت استفاده مکرر و دوز بالا این بی حسی ممکن است سبب کاهش حساسیت آلت تناسلی مردانه و به طبع آن اختلال دائمی در نعوذ و ایجاد مشکل در روابط زناشویی کند.
  • برخی افراد ممکن است به بنزوکائین و لیدوکائین حساسیت داشته باشند و این مسئله سبب بروز سوزش و خارش در آن ها شود.
  • استفاده از اسپری تاخیری مستلزم زمانبندی و رعایت یکسری نکات است که ممکن است برای افرادی که در این اوقات خیلی عجله دارند مناسب نباشد.
  • برخی افراد نارضایتی از بی حسی آلت تناسلی خود در هنگام دخول و داشتن رابطه جنسی را ابراز میکنند.
  • در برخی پژوهش ها به اثر اسپری تاخیری روی کیفیت اسپرم مردان اشاره شده است که در صورت تمایل زوجین به بارداری در هنگام استفاده از اسپری تاخیری، طرفین باید در مورد استفاده از اسپری در این زمان تجدید نظر کنند.
  • کاهش لذت جنسی در مردان به دلیل بی حس بودن آلت تناسلی از مواردی است که عده ای نسبت به استفاده از اسپری تاخیری اعلام کرده اند. البته از طرفی طولانی تر شدن زمان رابطه و در نتیجه تاثیر مثبتی که شریک جنسی از این مورد ابراز میکند میتواند تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند.

عوارض اسپری تاخیری در مردان

عوارض اسپری تاخیری برای زنان

با این وجود در صورتی مرد در هنگام استفاده از اسپری تاخیری از کاندوم استفاده کند، عموما عوارضی برای زنان وجود ندارد و در صورتی هم که خانم باردار باشد بالتبع خطری جنین را نیز تهدید نمیکند، اما در صورت عدم استفاده از کاندوم در هنگام رابطه ممکن است عوارض جانبی زیر برای زنان در هنگام استفاده از اسپری تاخیری وجود داشته باشد:

  • در صورتی که بلافاصله بعد از استعمال اسپری تاخیری روی آلت مردانه رابطه را شروع کنید، احتمال ورود این مواد به واژن زن و در نتیجه بی حسی موضعی واژن وجود دارد.
  • با وجود اینکه مواد موثره اسپری تاخیری جز مواد بی خطر شیمیایی محسوب میشوند، با این وجود در صورتی که در هنگام رابطه با زنان باردار از این محصول استفاده شود ممکن است اثرات نامطلوبی روی جنین داشته باشد، پس پیشنهاد میشود در این موارد حتما از کاندوم استفاده شود.

عوارض اسپری تاخیری برای زنان

جمع بندی

در آخر مجددا یادآوری میشود که استفاده از اسپری تاخیری برای جلوگیری از زودانزالی یک راه حل کوتاه مدت است و نه یک درمان. با کسب مهارت در رابطه به مرور زمان و استفاده از مشاوره و محصولاتی مانند اسپری تاخیری میتوانید زمان سپری کردن در رابطه را افزایش داده و با این کار رضایت شریک جنسی خود را به اوج برسانید. عوارض اسپری تاخیری می تواند هم در مردان و هم در زنان مشاهده شود. از جایگزینهای مناسب برای این محصول می توان به کاندوم تاخیری اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *