نحوه انتخاب سایز کاندوم – سایز بندی کاندوم

انتخاب سایز کاندوم مناسب

چگونه سایز کاندوم را انتخاب کنیم ؟ استفاده از سایز کاندوم مناسب برای راحتی ، جلوگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی و جلوگیری از بارداری امری مهم است. پوشیدن سایز بزرگتر موجب لغزش کاندوم و استفاده از سایز کوچک می تواند باعث پارگی کاندوم شود، که در هر دو مورد احتمال انتقال بیماری و بارداری بالا می رود و عملا کاندوم کارکرد خود را از دست می دهد. هنگاهی که قصد خرید کاندوم دارید باید در ابتدا مقداری زمان را به پیدا کردن سایز بندی مناسب خودتان اختصاص دهید.

چگونه سایز کاندوم را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب سایز مناسب کاندوم خود باید با استفاده از محاسبه طول و قطر اندازه مناسب را انتخاب کنیم. سایز بندی کاندوم ها بر اساس طول و قطر آلت مشخص می شوند. این سایز بر اساس اندازه آلت در هنگام نعوظ کامل آن مشخص می شود. توجه داشته باشید که حتما باید آلت در حالت نعوظ کامل باشد تا شما بتوانید سایز دقیق خود را انتخاب کنید.

محاسبه طول

محاسبه طول باید در هنگام نعوظ کامل صورت بگیرد. یک خط کش و یا متر دستی را برداشته و از استخوان شرمگاه تا نوک آلت را در حالت نعوظ کامل اندازه بگیرید.

اندازه گیری قطر (محیط آلت)

برای این کار یک تکه نخ و یا متر دستی نرم را به دور ضخیم ترین قسمت آلت پیچیده و سپس آن را اندازه بزنید. عدد قطر و محیط با یکدیگر متفاوت هستند. بر روی کاندوم معمولا عرض (width) آن در هنگامی که کاملا صاف باشد نوشته می شود. عددی که با روش ذکر شده بدست می آید را اگر بر دو تقسیم کنید به همان عرض یا قطر دست پیدا می کنید.

با داشتن این اندازه ها می توان با مراجعه به چارتی که برندهای مختلف ارائه می دهند، سایز کاندوم مناسب را انتخاب کرد. این چارتها برای هر برندی متفاوت هستند، البته از برخی مقیاس های استاندارد نیز می توان استفاده کرد.

نحوه اندازه گیری سایز آلت

انواع سایز کاندوم

همانگونه که گفته شد سایز می تواند بر اساس دسته بندی تولید کننده متفاوت باشد همانند اتفاقی که در مورد اندازه و سایز لباس ها می تواند رخ دهد. به عنوان مثال یک سایز مشابه می تواند برای یک تولید کننده در دسته بزرگ قرار گیرد، اما همان کاندوم با همان سایز بندی برای یک تولید کننده دیگر در دسته استاندارد قرار گیرد.

در ادامه به معرفی اندازه های استاندارد جهت انتخاب بهتر سایز کاندوم خواهیم پرداخت:

محصولات پیشنهادی: کاندوم های تاخیری 

قطر یا عرض کاندوم

استاندارد : در سایز استاندارد اندازه عرض بین 4.445 تا 5.08 سانتی متر است.

کوچک : دارای عرض کمتر از 4.445 سانتی متر است.

بزرگ: عرض بیشتر از 5.08 سانتی متر دارد.

طول

طول نیز یکی از پارامترهایی است که باید برای انتخاب سایز مناسب مورد توجه قرار بگیرد، زیرا باید تمام طول آلت را پوشانده و همچنین فضایی را برای انزال باقی بگذارد. از اندازه های زیر می توان به عنوان یک معیار عمومی بهره برد:

استاندارد: کاندوم های استاندارد طولی بین 18.415 تا 19.812 سانتی متر دارند.

کوچک (sung): دارای طولی بین 17.78 الی 19.812 سانتی متر هستند.

بزرگ: کاندوم های سایز بزرگ دارای طولی بین 18.415 تا 20.574 سانتی متر هستند.

اندازه گیری عرض کاندوم

سایز کاندوم کجا نوشته شده؟

معمولا سایز کاندوم هم بر روی پشت جعبه و هم بر روی پشت بسته بندی تک تک کاندوم ها درج شده است . این اعداد عموما به صورت انگلیسی نوشته می شوند که در زیر انگلیسی و معادل فارسی آنها را نوشته ایم:

Width = عرض

Length = طول ، طول را معمولا به صورت length > 177 mm (عدد 177 به عنوان مثال آورده شده است) نشان داده می شود. این به این معناست که طول این کاندوم بزرگتر از 177 میلی متر است.

جدول سایزبندی کاندوم

در جدول زیر سایز بندی برخی از مارک های کاندوم آورده شده است:

نام و برند طول (میلی متر) عرض (میلی متر) محیط (میلی متر)
Snugger Fit by Lifestyles Brand 190.5 45.72 91.44
Extra Sensitive by Durex Brand 190.5 49.276 98.522
Avanti Bare Real Feel by Durex 177.8 47.625 95.25
ناچ کدکس ماتادور 170 52 104

تمامی محصولات موجود در آی بساط در قسمت توضیحات تکمیلی دارای اطلاعات سایز (طول و عرض) هستند که می توانید آنها را مشاهده نمایید. باید توجه نمود که جدول اندازه کاندوم و سایزی که در یک محدوده جغرافیایی خاص عرضه می شود بر اساس ساز آلت متوسط افراد آن ناحیه جغرافیایی است.

سایز کاندوم کجای جعبه نوشته شده

برای پاسخ به این سوال که از کجا سایز کاندوم را بفهمیم تمامی کاندوم های موجود در بازار ایران در داخل جعبه ساخته شده است و شما می توانید با مشاهده اطلاعات پشت جعبه دقیقا سایز محصول را مشاهده کنید. البته باید توجه داشته باشید که سایز محصولات موجود در بازار ایران که ساخت شرکت های داخلی هستند به ندرت خارج از حالت استاندارد بوده و تقریبا تمامی محصولات با سایز استاندارد روانه بازار می شوند. در تصویر زیر دقیقا متوجه می شوید که سایز کاندوم کجای جعبه نوشته شده است.

سایز کاندوم کجای جعبه نوشته شده

چه سایز کاندومی بخریم ؟

اگر چند برند را پیدا کردید که سایز آنها به اندازه گیری های شما نزدیک است، شاید لازم باشد یکبار هر کدام از آنها را تهیه کنید. تا ببینید کدام یک میتواند علاوه بر راحتی بهترین احساس لذت را در شما و شریکتان ایجاد کند. توجه کنید که شما می توانید با مشاهده اطلاعات تکمیلی هر کدام از محصولات سایت آی بساط دقیقا اطلاعات محصول و سایز دقیق آن را نیز مطالعه و بررسی کنید.

منبع:

Stacey, D. (2019, September 15). How to Properly Measure Your Penis so You Buy the Correct Condoms. Retrieved April 3, 2020, from https://www.verywellhealth.com/how-to-measure-your-penis-size-906786

2 دیدگاه برای “نحوه انتخاب سایز کاندوم – سایز بندی کاندوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *