نحوه انتخاب سایز کاندوم - سایز بندی کاندوم

نحوه انتخاب سایز کاندوم – سایز بندی کاندوم

انتخاب سایز کاندوم مناسب

چگونه سایز کاندوم را انتخاب کنیم ؟ استفاده از سایز کاندوم مناسب برای راحتی ، جلوگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی و جلوگیری از بارداری امری مهم است. پوشیدن سایز بزرگتر موجب لغزش کاندوم و استفاده از سایز کوچک می تواند باعث پارگی کاندوم شود، که در هر دو مورد احتمال انتقال بیماری و بارداری بالا می رود و عملا کاندوم کارکرد خود را از دست می دهد. هنگاهی که قصد خرید کاندوم دارید باید در ابتدا مقداری زمان را به پیدا کردن سایز بندی مناسب خودتان اختصاص دهید.

چگونه سایز خود را پیدا کنیم؟

سایز بندی کاندوم ها بر اساس طول و قطر آلت مشخص می شوند. این سایز بر اساس اندازه آلت در هنگام نعوظ کامل آن مشخص می شود.

محاسبه طول

محاسبه طول باید در هنگام نعوظ کامل صورت بگیرد. یک خط کش و یا متر دستی را برداشته و از استخوان شرمگاه تا نوک آلت را در حالت نعوظ کامل اندازه بگیرید.

اندازه گیری قطر (محیط آلت)

برای این کار یک تکه نخ و یا متر دستی نرم را به دور ضخیم ترین قسمت آلت پیچیده و سپس آن را اندازه بزنید. عدد قطر و محیط با یکدیگر متفاوت هستند. بر روی کاندوم معمولا عرض (width) آن در هنگامی که کاملا صاف باشد نوشته می شود. عددی که با روش ذکر شده بدست می آید را اگر بر دو تقسیم کنید به همان عرض یا قطر دست پیدا می کنید.

با داشتن این اندازه ها می توان با مراجعه به چارتی که برندهای مختلف ارائه می دهند، سایز کاندوم مناسب را انتخاب کرد. این چارتها برای هر برندی متفاوت هستند، البته از برخی مقیاس های استاندارد نیز می توان استفاده کرد.

نحوه اندازه گیری سایز آلت

سایز کاندوم

همانگونه که گفته شد سایز می تواند بر اساس دسته بندی تولید کننده متفاوت باشد همانند اتفاقی که در مورد اندازه و سایز لباس ها می تواند رخ دهد. به عنوان مثال یک سایز مشابه می تواند برای یک تولید کننده در دسته بزرگ قرار گیرد، اما همان کاندوم با همان سایز بندی برای یک تولید کننده دیگر در دسته استاندارد قرار گیرد.

در ادامه به معرفی اندازه های استاندارد جهت انتخاب بهتر سایز کاندوم خواهیم پرداخت:

محصولات پیشنهادی: کاندوم های تاخیری 

قطر یا عرض کاندوم

استاندارد : در سایز استاندارد اندازه عرض بین ۴٫۴۴۵ تا ۵٫۰۸ سانتی متر است.

کوچک : دارای عرض کمتر از ۴٫۴۴۵ سانتی متر است.

بزرگ: عرض بیشتر از ۵٫۰۸ سانتی متر دارد.

طول

طول نیز یکی از پارامترهایی است که باید برای انتخاب سایز مناسب مورد توجه قرار بگیرد، زیرا باید تمام طول آلت را پوشانده و همچنین فضایی را برای انزال باقی بگذارد. از اندازه های زیر می توان به عنوان یک معیار عمومی بهره برد:

استاندارد: کاندوم های استاندارد طولی بین ۱۸٫۴۱۵ تا ۱۹٫۸۱۲ سانتی متر دارند.

کوچک (sung): دارای طولی بین ۱۷٫۷۸ الی ۱۹٫۸۱۲ سانتی متر هستند.

بزرگ: کاندوم های سایز بزرگ دارای طولی بین ۱۸٫۴۱۵ تا ۲۰٫۵۷۴ سانتی متر هستند.

اندازه گیری عرض کاندوم

سایز کاندوم کجا نوشته می شود؟

معمولا سایز کاندوم هم بر روی پشت جعبه و هم بر روی پشت بسته بندی تک تک کاندوم ها درج شده است . این اعداد عموما به صورت انگلیسی نوشته می شوند که در زیر انگلیسی و معادل فارسی آنها را نوشته ایم:

Width = عرض

Length = طول ، طول را معمولا به صورت length > 177 mm (عدد ۱۷۷ به عنوان مثال آورده شده است) نشان داده می شود. این به این معناست که طول این کاندوم بزرگتر از ۱۷۷ میلی متر است.

جدول اندازه کاندوم

در جدول زیر سایز بندی برخی از مارک های کاندوم آورده شده است:

نام و برندطول (میلی متر)عرض (میلی متر)محیط (میلی متر)
Snugger Fit by Lifestyles Brand۱۹۰٫۵۴۵٫۷۲۹۱٫۴۴
Extra Sensitive by Durex Brand۱۹۰٫۵۴۹٫۲۷۶۹۸٫۵۲۲
Avanti Bare Real Feel by Durex۱۷۷٫۸۴۷٫۶۲۵۹۵٫۲۵
ناچ کدکس ماتادور۱۷۰۵۲۱۰۴

تمامی محصولات موجود در آی بساط در قسمت توضیحات تکمیلی دارای اطلاعات سایز (طول و عرض) هستند که می توانید آنها را مشاهده نمایید. باید توجه نمود که جدول اندازه کاندوم و سایزی که در یک محدوده جغرافیایی خاص عرضه می شود بر اساس ساز آلت متوسط افراد آن ناحیه جغرافیایی است.

ملاحظاتی در مورد انتخاب سایز

اگر چند برند را پیدا کردید که سایز آنها به اندازه گیری های شما نزدیک است، شاید لازم باشد یکبار هر کدام از آنها را تهیه کنید. تا ببینید کدام یک میتواند علاوه بر راحتی بهترین احساس لذت را در شما و شریکتان ایجاد کند.

منبع:

Stacey, D. (2019, September 15). How to Properly Measure Your Penis so You Buy the Correct Condoms. Retrieved April 3, 2020, from https://www.verywellhealth.com/how-to-measure-your-penis-size-906786

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *